На один день парковка парку Горького перетворилася на майданчик для запеклих батлів між ролерами з України, Росії та Білорусі. Тут провели фестиваль ролерспорту та етап Кубку світу. Не зупиняє нікого ані похмура погода, ані подекуди дощ. Змагалися у чотирьох напрямах. Один з найкрасивіших – фрістайл, схожий на фігурне катання. У кожного з спортсменів півтори хвилини аби показти свої вміння. Судді оцінюють технічність, музикальність та складність виконання обраних елементів.
Христина Лисенко тренер, суддя національної категорії (Москва)
-Сейчас максимально высоко ценятся трюки на одном колесе, то есть на пяточке или на носочке, различные повороты, развороты, пока это самые сложные трюки. Соответственно есть различные пистолетики, бабочки, кобры и так далее.
Саме ці елементи обрав для своєї програми москвич Олексій Цоколов. Він - ролер з неабияким досвідом. Дванадять років на колесах, за його плечима змагання в різних країнах Європи – Франція, Германія, Польща. Чисельні перемоги, кубки та медалі. А в житті він – програміст.
Олексій Цоколов 24 роки (Москва)
-Это и хобби, и способ отдохнуть как-то душой после офисной работы. Они как-то дарят свободу, одеваешь ролики и никто тебя не остановит, по-моему это классно.
Його і справді не зупинити, ритм, динаміка, швидкість та чіткість – все в його номері. Щоправда кілька конусів все ж він збив. Але вирішувати суддям. А семирічна Софія Богданова, його землячка, свій результат вже знає. Вона стала першою серед дівчат та жінок у фрістайлі. В своєму юному віці вона вже чемпіонка Росії. Але результат заслужений, каже тренер – з роликами дівчина наче єдине ціле. З трьох років тренується. Подекуди по шість годин на день – такі в неї виснажливі тренування.
-Что помогает не бросить, расскажи?
Софія Богданова 7 років (Москва)
– Надо думать, что получится. Я хочу стать тренером по роликам.
В кожного тут своя мрія. Але всі спортсмени прагнуть відкатати свій номер на вищому рівні. Адже це етап Кубку світу, кожен бал допомагає просунутися далі у світовому рейтингу. Владислав в ньому на двісті тридцять восьмому місці. На змагання у Харкові покладав великі надії, але своїм результатом програми – не вдоволений.
Владислав Рєпін 17 років (Харків)
-Готовил я ее около месяца, но оцениваю я ее не на высшем уровне, потому что некоторые технически сложные элементы я завалил. Я думаю, не хватило выдержки и терпения, это тут все решает.
На майданчику вони конкуренти, в житті – товариші. Кожне змагання – це ще й можливість перейняти якусь цікавинку у своїх братів по духу та спорту. А після в рідному місті тренувати нові елементи для наступних змагань. В Харкові ж мріють, що цей спорт стане масовим і для цього створюватимуть необхідні умови.
Ксенія Комарчук співорганізатор Міжнародного фестивалю з ролер-спорту
-Хотелось бы действительно больше специализированных площадок, чтобы можно было заниматься с детками, в разных концах города, ни в чем себе не отказывая, не думая о навесе, о качестве покрытия, о собаках, которые бегают, о велосипелистах и прочем транспорте, новый парк Горького радует всех роллеров и мы с нетерпением ждем открытия новой площадки, чтобы и там покататься, и там усовершенствовать свои навыки.
Один майданчик – ролердром вже функціонує. На черзі – омріяний ролерами скейтпарк, що планують відкрити у харківському парку розваг.
Анастасія Полякова