Кредитні канікули добігають кінця. Принаймні про це вже заговорили в Нацбанку України. Там заявили, що на час карантину фінустанови підтримали цю пропозицію. Але питання пільг вже час переглянути та скасувати, вважають в НБУ.
Катерина Рожкова в.о. Голови Національного банку
Не всі боржники мали фінансові труднощі, але залюбки користувалися кредитними канікулами. Натомість усі банки України продовжували здійснювати виплати за депозитами.
Саме це призвело до вимивання ліквідних коштів із банків та дисбалансу. Натомість в НБУ запропонували фінустановам розробити програми щодо реструктуризації боргу, аби як тільки-но звершиться карантин клієнти не залишалися наодиці з накопиченими проблемами по кредитам.
Катерина Рожкова в.о. голови Національного банку
Щойно закінчиться карантин, ви вже повинні клієнту запропонувати на вибір: є чотири програми, ти вибираєш будь-яку, – щоб він не витрачав час і сили й працював.
Взагалі реструктуризацію деякі банки пропонували й під час карантину. Тобто клієнт із фінустановою міг укласти додаткову угоду, в якій могли переглянути відсоткову ставку, часткове погашення боргу або ж зміну розміру комісії. Був і інший варіант – повна свобода від сплати як відсоткової ставки, так і самого тілу кредиту. При цьому ще на початку карантину в банках прохали, аби ті, в кого є фінансова можливість сплатити позики, не накопичували борги. Та загалом в фінустановах кажуть, що впровадження кредитних канікул користувалося попитом в клієнтів. Незважаючи на те, що по суті це збільшення терміну кредиту.