Куда податься после ВУЗа?
Анастасія Полякова кореспондент
Вже скоро харківські одинадцятикласники стануть абітуріентами і обиратимуть свій подальший шлях та професію. В Харкові більше півсотні вищих навчальних закладів, які готують фахівців різної спеціалізації. Але які уподобання має молодь? Ми вирішили дізнатися в них самих.
Для цього ми відвідали ярмарок вишів. Тут дванадцять навчальних закладів знайомили майбутніх студентів з можливими варіантами професій. Від робочих спеціальностей до – є над чим поміркувати Але одинадцятикласниця Ілона Трунова для себе вже все давно вирішила – стане медиком.
Ілона Трунова одинадцятикласниця
Потому что у меня мама гинеколог, собираюсь идти по ее стопам, все покажет, все расскажет, мне кажется, это самый легкий путь для меня.
Окрім того, дівчина впевнена – зможе знайти собі робоче місце.
Ілона Трунова одинадцятикласниця
Я думаю, в клиниках сейчас есть потребность в гинекологах, в государственных учереждениях, в частных тоже смотрела сколько сейчас в объявлениях ищут, в центре занятости узнавала.
В медицину подасться і Макисм Гньотов – планує стати невропатологом. Де працюватиме після отримання диплому – поки не думав.
Максим Гньотов одинадцятикласник
Особо так не анализировал, но хороший специалист всегда нужен, думаю у меня получится стать хорошим специалистом. Медицина – всегда востребована, и почетная профессия, вот так.
А ось Михайлу Ковалевському до остаточного рішення ще є рік. Але десятикласник налаштований рішуче – хоче стати інженером-конструктором літаків.
Михайло Ковалевський десятикласник
Мне нравится математика с физикой, у меня лично уклон – физмат, а еще мне с детства нравилось собирать всякие модельки, у меня шкафы заставлены конструкторами и так далее.
Обирають майбутні абітурієнти не лише технічні, медичні та научні професії. Цікавлять їхі творчі спеціальності – журналіст, диктор, режисер.
Анастасія Кисильова одинадцятикласниця
На самом деле я хотела б поднимать украинское кино, так как его на самом деле очень мало, главное, что мне это нравится, мне нравится по крупицам собирать фильмы, и чтоб люди их смотрели, и что-то для себя открывали.
Просто мрія, гонитва за прибутком, визнання в суспільстві чи бажання робити світ кращим? Чим керуються молоді люди при виборі тієї чи іншої спеціальност?
Роман Коренєв мріє стати військовим
Во-первіх да, зарплата, зарплата и еще раз зарплата, престиж, есть. Ну с детства есть мечта ходить в военной форме, біть мужчиной, сейчас просто девушки начали служить, а мальчики не знаю, чем они занимаются, так что хочу быть военным.
Анастасія Кисильова мріє стати кінорежисером
Это и престижно, и прибыльно, и особенно, ведь кино воспитывает подрастающее поколение. Это моя мечта, и я хочу, чтоб она осуществилась, а как в реальности получится, я не знаю.
Михайло Ковалевський мріє стати інженером-конструктором літаків
Честно сказать – зарплата, хочется, чтоб была достойная заработная плата, чтобы обеспечивать себе жизнь. Не уверен, что будет рабочее место, но буду делать все возможное.
Анастасія Полякова кореспондент
Що ж обрати – престижну, добре оплачувану чи все ж таки затребувану професію? Треба в першу чергу слідкувати за ринком праці та вирішувати, озброївшись фактами. Якщо кілька років тому популярні були економісти, юристи та маркетологи, то зараз конкуренція завелика, і більшість з них – на лавах безробітних чи перекваліфіковуються.
Таку статистику ведуть у центрах зайнятості. Наразі, звітують в Харківському обласному центрі, ринок праці переживає чергову трансформацію. Сьогодні попит на обслуговуючий та адмінперсонал сильно впав. Більше всього в минулому році було безробітних продавців, водіїв, бухгалтерів, економістів. Найбільш перспективною галузю залишається ай-ті сфера. Адже розвиток інтернет-технологій рухається семимильними кроками, а тому хороші фахівці завжди в ціні. Потрібні фахівці на виробництво і менеджери з продажу. Виходячі з аналізу минулого року, то на вагу золота на Харківщині були медики різних спеціалізацій. Області не вистачає педагогів, а ще робочих на виробництві. Але, кажуть експерти, головне, пам"ятати, що висока зарплатня, визнання в суспільстві та престиж ніколи не замінять задоволення від роботи. Адже професій може бути багато, а покликання – одне.