Курс гривні відтепер банки встановлюватимуть самостійно

03.10.2023 15:21   -

Банки відтепер зможуть самостійно встановлювати курс гривні. Тобто, якщо раніше вони могли купувати і продавати валюту за заявками клієнтів лише в межах офіційного курсу Національного банку України +/-1%, то з 3 жовтня банки можуть самостійно встановлювати його без цього обмеження.

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Це дає змогу забезпечити контрольованість переходу та мінімізувати ризики для фінансового ринку, економіки та громадян.
Мета: новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку, сприятиме їх кращій адаптації до зміни внутрішніх і зовнішніх умов та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу.

Що це означає для економіки та громадян?

Керована гнучкість курсу відрізняється від режиму плаваючого курсоутворення, який діяв в Україні до 24.02.2022. За поточного режиму НБУ продовжить ретельно контролювати ситуацію на валютному ринку та залишатиметься ключовим гравцем на ньому. НБУ, зокрема, компенсуватиме структурний дефіцит валюти. Завдяки цьому курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Крім того, НБУ суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.
Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку за активної участі НБУ. Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і останні півтора року. Йдеться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків.

Також, фахівцями Нацбанку зазначається, що керована гнучкість офіційного курсу стане важливою передумовою для повернення до інфляційного таргетування в майбутньому. Незмінним же пріоритетним завданням НБУ лишатиметься збереження курсової стійкості.

ОСТАННІ НОВИНИ