Кушать яблоки и загадывать желания. Православные отмечают Яблочный Спас

19.08.2014 17:23   -
Автор:

Пузаті яблука, запашний мед та виноград. З таким врожаєм люди прийшли до Свято-Миколаївського храму, що у Червонозаводському районі. У православних сьогодні велике свято – Преображення Господнє.

Варвара Михайлівна парафіянка

Это Спаситель зійшов на гору зі своїми учениками, і преобразився, вони ніколи не бачили його такого – у білому всьому сіянії, і з Моісєєм він розговарював, і ще з одним пророком, Спаситель. І вот там тоді Господь Бог сам явився, преобразився у голуба, ученики чули тільки його голос, і вони впали тоді на землю, і чули, як він сказав – Це мій син, моє благоволєніє, щоб його любили і не обіжали Спасителя.

В народі свято називають Яблучний спас. На Русі зазвичай знімали перший врожай та в цей день несли його святити.

Ганна Яківна парафіянка

Святкують хорошо, приходять додому, розгівляються як з Паскою – грушки, яблучки ріжуть, і в перву очередь це, а потім остальне все.

Приїхали святити яблука до церкви і помічники народного депутата Анатолія Денисенка. Адже нардеп вирішив започаткувати нову традицію у Червонозаводському та Комінтернівському районах.

Ганна Контомирова прес-секретар народного депутата України Анатолія Денисенка

Поскольку Харьков – город труженник, и, к сожалению, не многие люди имеют желание, могут присоединиться к церкви, к традиции, к освещению яблок, поэтому после обеда, ближе к концу рабочего дня наши волонтеры выйдут на улицы и раздадут их всем желающим.

Тетяна парафіянка

Говорят, поверье такое, чем больше яблок раздашь, тем больше наверно благодати будет.

Благодать та Боже благословення має бути в оселі кожного в це свято. І волонтери пригощали всіх перехожих освяченими яблуками і на подвір'ях, і на вулицях районів, якими опікується нардеп Анатолій Денисенко.

Кажуть, що з першим з"їденим в цей день яблуком збуваються мрії. А людина духовно очищується.