Квартиры подешевели. В долларовом эквиваленте. Но количество продаж снизилось в разы
Ринок нерухомості завмер. Кількість продаж квартир зараз можна на пальцях перерахувати, кажуть ріелтори. У порівнянні з минулим роком, угод зараз укладаються втричі менше.
Андрій Нерознак ріелтор
Колебания доллара очень существенно влияют на рынок недвижимости. Как только происходит рост резкий или снижение курса и покупатели, и продавцы занимают выжидательную позицию. Смотрят, как это отразится на цене. Поэтому количество сделок значительно замерло, и количество задатков тоже существенно уменьшилось.
Якщо і реалізуэться, то здебільшого дешеве житло. Гостинки та однокімнатні квартири. Швидше продають ті власники житла, які готові поступатися в ціні.
Андрій Нерознак ріелтор
Здесь торг может достигать и 15, и 20%. В некоторых случаях возможен и больший торг. У них обстоятельства складываются, что нужно продать сегодня, сейчас и здесь. Они тогда готовы существенно снижать стоимость.
Дешевшає поступово і початкова ціна об'єктів нерухомості, розповідають ріелтори. Але цю знижку відчувають лише ті покупці, які мають доларові збереження. У гривневому еквіваленті вартість квартир не надто змінилася, не приховують експерти.
Ігор Балака експерт з нерухомості
Однокомнатные квартиры – от 22 до 28 тысяч, двухкомнатные от 23 до 35 тысяч, 3-х комнатые – от 28 тысяч и выше.
Щодо цін на первинному ринку – там також спостерігаються невелике здешевлення. До того ж у гривні. Тож зараз покупці на новобудови звертають більше уваги, розповідають фахівці.
Ігор Балака експерт з нерухомості
Те компании, которые фиксируются в гривне, строятся и продаются в гривне – они сейчас имеют огромное преимущество перед теми компаниями, которые зафиксировались в долларе США.
Щодо подальшого розвитку ситуації на ринку нерухомості – фахівці поки не квапляться прогнозувати. Все, кажуть, залежить і від економічної, і від політичної ситуації, а головне – від розвитку воєнних дій. Однак експерти радять тим, хто має на руках збереження – вкладати у нерухомість саме зараз. Поки і ціни лояльніші, і продавці готові йти на поступки.