“Квітучість на зустріч Сонцю”: Думка харків’ян про один з проєктів відбудови Північної Салтівки

25.10.2024 11:20   -

Сьогодні Північна Салтівка більше не нагадує пустку. І хоча вулиці цього району все ще малолюдні, деякі мешканці уже повернулися до своїх квартир. Зараз вони намагаються жити, не звертаючи увагу на численні руйнування, які оточують їх повсюди. Тим паче, що у частині північносалтівських висоток поточні ремонти уже були зроблені або ж перебувають у процесі виконання.

ЯНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Я мешкаю на Північній Салтівці №3. У наш будинок був «приліт», але його відбудували, відремонтували дах, зробили всі роботи. По проєкту у нас повставляли вікна іншим мешканцям. Тому, в принципі, будинок у нас жилий.

Однак загальний вигляд району все ще залишається моторошним. Ледь не на кожній вулиці тут стоять багатоповерхівки, у яких крізь пусті вікна добре видно обвуглені квартири. Тому вже зараз міська влада готується до генеральної післявоєнної відбудови Харкова. І починатися буде вона саме з Північної Салтівки. Це рішення підтримують і місцеві жителі. За їхніми словами, таким чином харків’яни зможуть віддячити району, який прийняв на себе основний ворожий удар на початку війни та захистив собою увесь мегаполіс.

ГАННА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Звичайно, у перспективі Північна Салтівка може бути і є, і дає надію. Бо на Північній Салтівці, в цьому мікрорайоні було найкраще жити. Найчистіше повітря було, найкраща була інфраструктура, все було найкраще. І наскільки я знаю, що з Павлового Поля міняли квартири на початку на Північну Сплтівку, але хто міг подумати, що недалеко окружна і рашисти прийдуть першими сюди. І ще раз підкреслюю, що на Півчну Салтівку треба більше звертати уваги, треба більше допомоги, бо вона єдина, яка настільки постраждала і захистила Харків, щоб рашисти не пройшли далі.

Готуючись до генеральної післявоєнної відбудови міська влада спільно з Фондом Нормана Фостера ініціювала Міжнародний архітектурний конкурс із відновлення Північної Салтівки, підсумки якого були оприлюднені 21 жовтня. У трійку проєктів-переможців увійшла й концепція від китайських розробників під назвою “Квітучість на зустріч Сонцю”. Автори задуму акцентують, у своєму дизайні вони втілили комплексну стратегію, що працює одночасно на кількох рівнях. Зокрема, проєкт передбачає, що пошкоджені будівлі будуть не лише реставруватися, а й укріплюватися та модернізуватися за допомогою обширної модульної системи. Родзинкою розробки є соняшники.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

На думку китайських архітекторів, вирощування цих рослин безпосередньо на дахах житлових багатоповерхівок зможе не лише повернути Україні статус провідного експортера сільськогосподарської продукції, а й послугує символом національної ідентичності для містян. Така концепція припала до душі не лише членам журі конкурсу, а і самим мешканцям Північної Салтівки.

ЯНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Бачила в Інстаграмі, мені траплялися ці фотографії, це дуже цікаво було б, головне, щоб закінчилась війна і був мир, це найголовніше.

ЛАРИСА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Так, знайомі ми з цим проєктом. Чесно кажучи, дуже нам сподобалось. Ми дивилися, було викладено і в телеграм-каналах, і було на сайті міської ради викладено. І нам дуже сподобалось, дуже гарно. Ну ми тільки за. Тому що тут треба щось робити, тим паче Північна Салтівка, вона з перших днів постраждала більше за всіх, мені здається. Вона розбита, звичайно, тому тут і говорити немає про що.

Мешканці Північної Салтівці, на питання: чи варто реалізовувати у Харкові проєкт “Квітучість на зустріч Сонцю” із впевненістю відповідають, що не просто варто, а і необхідно. 

ЛАРИСА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Дякуємо велике, що є такі проєкти, дякуємо Терехову, що він за нас думає і нам допомагає. Дякуємо велике, тому що самі ми, звичайно, нічого тут на Салтівці не зробимо. Хоча ми всіма зусиллями стараємося і двори облагородити, і квіти висадити. По Північній Салтівці якщо пройдете і подивитесь, ми там підтримуємо чистоту та порядок. Ну а так, звичайно, будемо дуже раді і дякуємо велике! Якщо це станеться, будемо дуже раді.

ОСТАННІ НОВИНИ