Україна впритул наблизилась до показника, після якого треба посилювати карантин не тільки на рівні областей, а й на рівні країни. Ліміт, яким зазначили критичну межу – це 60 активних хворих на 100 тисяч населення. Сьогодні таких вже 58, і значне зростання кількості інфікованих, зазначають у профільному міністерстві, відбулось за останній тиждень і пов'язують це з пом’якшенням карантинних заходів. Натомість запевняють, що система охорони здоров’я поки стабільно справляється з навантаженням. В Україні не доводилося у лікарнях робити вибір, кому ж з хворих надати допомогу в першу чергу. Таких кризових ситуацій, запевняють у МОЗ, не було. Крім того, лікування госпіталізованих з COVID-19 відбувається за рахунок держави. Медзаклади за це отримують кошти від Національної служби здоров"я на підставі складених договорів.
Максим Степанов міністр охорони здоров’я України
Згідно нашого діючого законодавства в нас встановлений відповідний пакет лікування хворих з COVID-19, який передбачає як здійснення аналізів, так і повний процес лікування, куда вхлдять і ліки, а який передбачений стандартам затвердженим Міністерством охорони здоров’я, а також 300% заробітньої плати медичним працівникам, які безпосередньо працюють з хворими на COVID-19.
Водночас уряд таки готується до другої хвилі епідемії. В країні розгортається додаткова мережа медзакладів для прийому хворих, а це ще понад 10 тисяч лІжок. Крім того розширюється потенціал лабораторних центрів, де проводиться тестування на COVID-19 як методом полімеразної ланцюгової реакції, так і Імуно-ферментний аналіз. Зокрема, зазначають у МОЗ, для таких центрів було закуплено додаткове обладнання та реагенти загалом на суму майже 90 мільйонів гривень, що упевнені урядовці дозволить ще значно збільшити кількість проведення досліджень із визначення коронавірусу.