Ліс, що вижив: як у Харкові відновлюють Журавлівський бір
Журавлівський Бір – одна з улюблених зон відпочинку мешканців Салтівки – нині поступово оговтується від наслідків війни та масштабної пожежі. Тоді вогонь знищив близько трьох гектарів зелених насаджень, а разом із ними частину екосистеми. І ліквідація наслідків тієї жахливої пожежі триває і по сьогоднішній день. Тепер, у рамках щорічного двомісячника «Зелена весна», фахівці «Харківзеленбуду» проводять роботи з розчищення території: прибирають залишки згорілих дерев та вивозять сміття. Тут працює спецтехніка, а разом із нею — десятки людей, аби дати лісу нове життя.
АНДРІЙ КРАВЧЕНКО РЕЧНИК СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Роботи на цій ділянці тривають вже другий рік поспіль – це така безперервна наша діяльність по розчищенню того, що тут вибухи натворили і потім пожежа додала. Сухостій, спалені дерева, повалені – це все треба було розчищувати, прибирати, вивозити. Але в рамках «Зеленої весни» наші фахівці з керівного апарату «Харківзеленбуду» долучилися до суботнику і сьогодні так само працювали для того, щоб вивезти торішнє сміття, гілки поприбирати, якість стовбури – те, що можна зробити власними силами, але за допомогою спеціальної техніки, яка тут також працювала.
Прибирають тут не тільки для того, щоб вивезти все сміття та очистити територію для майбутнього висадження нових саджанців, а й роблять все можливе, аби захистити та зберегти ті дерева, що залишились.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕГ ПЕЧЕНІЗЬКИЙ ГОЛОВНИЙ ЛІСНИЧИЙ ЛІСОПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Працювало сьогодні близько 60 десь співробітників наших. Була задіяна техніка для вивозу: два маніпулятора, один Manitou, другий Avant і два самосвали. Також сьогодні проводиться обпашка залишків, які залишилися після пожежі. Обпашка робиться для того, щоб не дай Бог якесь возгорання, щоб вогонь не перекинувся на ділянку, де ростуть сосни.
Комунальники наголошують для того, щоб повернути Журавлівському Бору той вигляд, який він мав до початку повномасштабного вторгнення потрібно не один десяток років. Втім, кажуть, попри труднощі працюють над тим, аби відновити таку популярну для харків’ян рекреаційну зону.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕГ ПЕЧЕНІЗЬКИЙ ГОЛОВНИЙ ЛІСНИЧИЙ ЛІСОПАРКОВОГО ГОСПОДАРСТВА СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Для того, щоб відновити таку лісосмугу, якою вона тут була десь знадобиться від 30 до 50 років. Не менше.
АНДРІЙ КРАВЧЕНКО РЕЧНИК СКП «ХАРКІВЗЕЛЕНБУД»
Звісно ж ця локація буде підлягати реновації і тут будуть відновлюватися лісові насадження. Єдине питання – це, як саме буде виглядати ця локація і це, якраз, процес, який триває і згодом коли вже у нас з’явиться 100% розуміння, який саме буде цей Журавлівський бір ми його представимо широкому загалу. Це питання досить чутливе оскільки для мешканців оточуючих будинків, фактично вся Салтівка сюди приїздила відпочивати і втрата такої рекреаційної зони вона досить болюча. Тому ми дуже прискіпливо підходимо до того, як це буде виглядати після відновлення і як тут зможуть відпочивати харків’яни. Я впевнений, що ми це зробимо на найвищому рівні.
ОСТАННІ НОВИНИ
- У Харкові пройшов майстер-клас із виготовлення Великодніх виробів для тих, кому 60+
- У Київському районі відновлюють покрівлі після «прильотів»
- У пошкоджених будинках Харкова замінили вибиті вікна (фото)
- Баскетболісти вище за всіх, футболістки поки другі, дзюдоїсти – на Гімназіаді, рукоборці – у Львові
- Судитимуть харків’янку, яка чекала “руський мир”