Як тільки стовбчик термометра кілька днів поспіль показує плюс тридцять, для лісників та рятівників починається гаряча пора.
Сергій Дмитренко лісничий Чемужівського лісництва
-Нам, лесоводам и пожарным, конечно, лучше, чтобы каждый день шли дожди. Если температура превышает 30 градусов, вероятность пожаров увеличивается во много раз.
Однак ліси горять не тільки через високу температуру. Найчастіше винуватці – люди. Нерадиві або недопалок залишать, або вогнище після шашликів не приберуть. Як результат – вигоріти можуть гектари деревини. Якщо горе-відпочивальників у лісі запримітять, штрафу їм не оминути.
Сергій Дмитренко лісничий Чемужівського лісництва
-Штраф выписывается, в тот момент, когда человек в пожарном отношении выехал с мангалом и запалил там огонь. Есть для этого специально отведенные места, рекреационные пункты, там все можно делать, а в лесу этого делать нельзя.
Щоб попередити пожежі, лісники і рятівники чого тільки не роблять – і бесіди проводять з населенням, і плакати відповідні поширюють. Людей закликають до свідомості, а самі пильнують. І вдень, і вночі. З от таких от вишок, що більше за дев"ятиповерхівку. Такі є в кожному лісництві Харківщини.
Олександр Попов голова обласного товариства лісівників
-В області є 38 пожежно-спостережних пунктів, де сидять люди з біноклями, на 6 вежах є телевізійні установки, де оператор знаходиться в приміщенні, значить, у нього є здоровий екран, є карта по градусах розбита, і він чітко визначає напрямок.
Чи то через мінливі погодні умови, чи то люди стали уважніше, – ліси цього літа горіли разів п"ятдесят. А це – вдвічі мешне, ніж минулоріч. Великих збитків вогонь не завдав – вигоріло двадцять шість гектарів лісу, кажуть лісники. Ця цифра може бути зведена до мінімуму – головне – людська обачність.
Юлія Чорна