Лорд Норман Фостер та мер Харкова зустрілися в Швейцарії (відео)

02.10.2023 16:07   -

Майбутнє за компактними містами.  Модель, якими повинні бути міста світу представив британський архітектор Лорд Норман Фостер  на Форумі мерів, що проходить у швейцарській Женеві. Місто майбутнього це зелене місто, з доступним житлом для всіх категорій населення, із зеленою енергетикою. З добре розвиненою інфраструктурою, до якої люди можуть дістатися пішки. До того ж зі збереженням ДНК кожного  міста.  

ЛОРД НОРМАН ФОСТЕР АРХІТЕКТОР
Міста в яких можна ходити пішки це більш стійкі міста, більш здорові міста. І що цікаво, такі міста, більш безпечні. Тому, що якщо економічна діяльність в місті дуже бурхлива, місто розвивається дуже динамічно – це може також створювати певні проблеми. Крім того, подібні міста це міста в які частіше за все відправляються туристи. Такі міста є привабливими. Що ще дуже важливо- це міста в яких люди хочуть жити, вони хочуть переїхати в такі міста разом зі своєю сім’єю. Тому потрібно сприяти комфортним містам. Для цього потрібно виступати проти розширення міст, які споживають більше енергії. Які більше забруднюють і скорочується зелена територія довкола міст. Треба виступати за природу в міському середовищі. Потрібно озеленювати міста і саджати дерева заради майбутнього. 

Якраз в такому форматі, дотримуючись всіх критеріїв команда Лорда Нормана Фостера і працює над новим Генеральним планом міста Харкова. Початок цієї роботи, бере ще з весни 2022-го року. Саме в 2022 році Архітектурне бюро на чолі з британським архітектором виявили бажання допомогти Харкову у післявоєнній відбудові. Наразі окреслено 5 важливих напрямків. Це: транспорт, житловий фонд, інженерна мережа та критична інфраструктура, річки та зелені зони. Більш того, готові і деякі пілотні проекти. За прогнозами експертів, в майбутньому в Харкові житимуть щонайменше мільйони людей включно зі студентами. Поки ж вся робота фінансується за кошти британського бюро.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЛОРД НОРМАН ФОСТЕР АРХІТЕКТОР
Що стосується майбутнього міст, що стосується ідеального майбутнього, то тут немає якихось кордонів між містами. Вони багато в чому схожі. Ви – мери , робите все для того, щоб підвищити якість життя, щоб знизити і скоротити вуглецевий слід. Чи можна поєднати це. Я налаштований оптимістично. Я вважаю, що цього можна добитися. Тому ви – як мери, ви повинні  заохочувати певні заходи, і виступати проти певних заходів. Ви на мій погляд повинні сприяти створенню компактних міст.

Харківський міський голова, який до того є ще й віце-президентом Бюро Форуму мерів Європейської економічної комісії ООН, теж зараз в Швейцарії. Представляє Харків. На своїй офіційній сторінці в ТГ Ігор Терехов наголосив,  що в рамках свого робочого візиту планує заручитися підтримкою міжнародної спільноти, інвесторів та партнерів для відбудови Харкова.

ОСТАННІ НОВИНИ