Майже половина українців проти дистанційного навчання – результат соцопитування
В умовах адаптивного карантину можливість відвідувати навчальні заклади у мінохорони здоров"я розглядають не на рівні обастей, а навіть окремо взятих населених пунктів. Поки вважають, що в переважній більшості міст діти таки підуть до школи 1 вересня. Але в той же час не виключають, що навчання може бути і дистанційним у разі, якщо епідситуація у их чи інших регіонах, районах або містах стане критичною через поширення COVID-19.
Віктор Ляшко головний державний санітарний лікар України
Як тільки адміністративно територіальна одиниця переходить в червону зону, то припиняється освітній процес на період дії обмежень. Ці обмеження діють до того часу доки 3 дні поспіль область не буде перевищувати національні показники. Стосовно перегляду рекомендацій, так, вони будуть переглядатися, оскільки це постійний процес і наше головна задача відапрацювати спільно з освітянами, з директорами шкіл рекомендацій, які працюють на практиці і дають позитивний епідемічний ефект.
Тож чи розпочнеться навчання, скільки триватиме і чи не перериватиметься, вирішуватимуть в процесі. А між тим майже 50-т% українців негативно ставляться до введення дистанційної освіти, саме до такого висновку прийшли у Центрі Разумкова в результаті проведеного у липні соцопитування, в якому взяли участь понад дві тисячі респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Повністю підтримали або скоріше підтримали онлайн-навчання 32,3%. А от виказались проти – 49,7%. Основна причина, що воно не таке ефективне, як традиційне. Крім того нарікали на зниження успішності дітей і поганий інтернет-зв'язок, недостатність або відсутність обладнання для онлайн-навчання, формальний підхід учителів і надмірна завантаженість школярів завданнями.