Малообеспеченные безработные и переселенцы могут получить деньги на открытие собственного бизнеса

03.07.2017 14:07   -
Автор:
У Харківській області розпочалась активна стадія реалізації проекту "Рука допомоги". Він спрямований на виведення малозабезпечених родин та вимушених переселенців зі стану бідності. Мова йде про те, що цим людям надають всебічну підтримку на ринку праці. Зокрема, їм пропонують оплачувані громадські роботи та працевлаштування після навчання. Крім того, люди можуть отримати грошову підтримку на відкриття власної справи у розмірі до шістдесяти п'яти тисяч гривень. Фінансує проект Світовий банк. Кошти потрібно повернути, але без відсотків. Проте все розглядатимуть в індивідуальному порядку.
 
Олександр Рева міністр соціальної політики 
 
Але ці кошти не йдуть йому безпосередньо у вигляді готівки. Людина, яка розпочинає свою приватну підприємницьку діяльність, вона замовляє певні товари в межах цієї суми. Це може бути комп'ютер, може бути якесь інше обладнання і на цю суму придбавають необхідні речі і вона з їхньою допомогою розпочинає свою підприємницьку діяльність.
 
Аби взяти участь у проекті "Рука допомоги" – потрібно звернутися до Департаменту соціальної політики обласної адміністрації. Спеціальна комісія розглядає бізнес-плани бажаючих. На сьогодні для участі у пілотному проекті  відібрали майже триста осіб. Переважна більшість все ж обирає або громадські роботи, або працевлаштування. Проте п'ятдесят три людини хочуть започаткувати свій бізнес. І перші п'ять бізнес-планів вже відібрали. Вони стосуються виробництва продуктів, роздрібної торгівлі.
 
Михайло Черняк заступник голови Харківської обласної державної адміністрації 
 
Люди, які приходять за допомогою, їм дуже важко сьогодні, вони вчаться. Це не досвідчені люди з боку бізнесу чи власної справи, але вони йдуть, вони тягнуться, вони бажають змінити якість свого життя і це найголовніше. Тому ще раз хочу наголосити, що ми сьогодні, як правильно сказав пан міністр, ми не кажемо за результат сьогодення. Це пілотний проект, який дасть можливість відчути владі чого хочуть люди, а люди відчують, що є від влади така сьогодні підтримка.
 
Тож у міністерстві соціальної політики сподіваються, що проект дасть поштовх для активізації на ринку праці. На цей рік Світовий банк виділив на пілот двадцять мільйонів гривень. Крім Харківської області, він втілюється у Львівській та Полтавській областях. Проте саме Слобожанщина наразі демонструє найкращу динаміку по рівню виходу з безробіття. Термін завершення пілотного проекту "Рука допомоги" – кінець дві тисячі вісімнадцятого року.