"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Маски, социальная дистанция и бесконтактные покупки – новые нормы жизни после карантина

Дотримання соціальної дистанції, дезинфекція та онлайн-покупки повинні стати нормою життя і після карантину. Нові соціальні стандарти анонсував прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Тож маски з облич українців, ймовірно, зникнуть ще не скоро. 
 
Згідно урядового плану, використання засобів індивідуального захисту – масок та захисних рукавичок – буде вважатися не обмеженням, а новим соціальним стандартом. 
 
Денис Шмигаль прем'єр-міністр України
 
Послаблення карантинних обмежень не означає, що загроза мине, а такі прості правила, як дотримання дистанції, постійна дезінфекція та індивідуальний захист можуть убезпечити нас і після закінчення карантину.
 
Також Україна розпоче перехід до безконтактної економіки, зауважив голова Уряду.
 
Перехід до touchless economy включає в себе:
 
– онлайн-продажі
 
– поширення безготівкових платежів
 
– безконтактну доставка
 
– спеціальне обслуговування в супермаркетах
 
– спеціальне обслуговування у кафе та ресторанах
 
Думки про те, що заходи безпеки повинні стати новими стандартами життя, дотримуються у Європейському регіональному бюро всесвітної організації охорони здоров'я. На сайті організації оприлюднили рекомендації щодо зняття обмежень у країнах Європи. 
 
Ганс Генрі Клюге директор Європейського регіонального бюро ВОЗ
 
Хоча всі бажають поновлення економічної активності, важливо чітко розуміти, що цей процес буде поступовим. він вимагає суворого контролю та можливості повторно ввести обмеження у випадку нового спалаху інфікування та збільшення кількості захворівших на COVID-19.))
 
Рекомендації ВОЗ включають шість критеріїв для зняття обмежень та поступового виходу з карантину.
 
Рекомендації Європейського регіонального бюро ВОЗ
 
– Передача  COVID-19 повинна бути контрольованою
 
– Система охорони здоров'я повинна мати потенціал для виявлення інфекції, ізоляції, перевірки, відстеження контактів та переміщення осіб до карантину.
 
– Ризики спалахів мінімізовані серед осіб, які перебувають у зоні ризику: у будинках для літніх людей, психіатричних лікарнях та місцях, де проживає велика кількість людей.
 
– На робочих місцях забезпечена можливість дотримання соціальної дистанції, дихального етикету, наявні засоби для миття рук. 
 
– Суспільство інформоване та бере участь в обговоренні щодо зняття обмежень
 
– Ризики розповсюдження інфекції котрольовані. 
 
У ВОЗ додають, послаблення карантину можна розпочинати у випадках, коли людина, яка має лабораторно підтверджений випадок COVID-19 може передати інфекцію не більш, ніж одній особі.