"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Медреформа: зарплаты по-новому и зактытие сельских больниц

Реформа стартувала і вже цього року медики країни відчують на собі серьйозні зміни. Теперь, коли медицина в Україні фінансується по новому, вони позбавляться ставок та почнуть працювати на відрядній оплаті.
 
Павло Ковтонюк заступник міністра охорони здоров'я України 
 
Лікарі є бюджетниками, вони отримують зарплату згідно до тарифної сітки, і якось там лікують людей – добре, погано, ми не знаємо. Ми платимо їм незалежно від того, добре вони лікують, чи погано, ходять до них паціенти, чи не ходять, якісно вони обслуговують, чи неякісно. Тепер система зміниться так: у кожної людини буде вільний вибір лікаря. Вона обирає собі того лікаря, якому вона довіряє, до якого вона хоче ходити. Відповідно до того, скільки у кожного лікаря є реальних людей, які його вибрали, приходять кошти від держави по фіксованому тарифу. 
 
Нормальна кількість паціентів для кваліфікованого лікаря, вважають у профільному відомстві – дві тисячі людей на рік. За кожну людину медик отримує двісті десять гривень на той самий рік. Як результат – тридцять п'ять тисяч гривень на місяць. Такі гроші повинен отримувати кожен середньостатистичний міський медик. Проте, в Міністерстві на ці гроші інші плани – близько половини забиратиме сама лікарня на комунальні послуги, оновлення обладнання. Проте, половина – це тільки за підрахунком владників. Загалом же, свої потреби кожна лікарня визначатиме сама, адже після реформи всі медзаклади позбудуться статусу "Державне підприємство".
 
Павло Ковтонюк заступник міністра охорони здоров'я України  
 
В селах ця реформа матиме дещо інший вигляд. У них інакше все організовано, ми всі розуміємо, що там немає особливого вибора лікаря. Там лікарю не треба конкурувати за паціентів, в нього є гарантований перелік паціентів, за яких гарантовано прийдуть кошти. 
 
Вирішувати проблему владники  мають намір, залучаючи міських лікарів до сіл та просто… закриваючи медзаклади. Частина реформи – зосередження якісних послуг у великих закладах. Норматив, закладений посадовцями – годину може добиратись людина до лікарні, де надаються послуги першої необхідності, дві години – до закладів, де надаються послуги другорядні, серед яких, вважають у Мінохорони здоров'я – допомога в складних пологах. На місцях з приводу оперативності меддопомоги інша думка. Громадськість створює власний план госпітальних округів області, аби передати його до профільного відомства. Тамтешні чиновники, в свою чергу, обіцяють: всіх почують та до всіх прислухаються.