"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Мест больше нет. Харьковщина не может принимать беженцев (+видео)

Бажаючі є, місць немає. Переселенці з зон АТО, які сподіваються на прихисток на Харківщині, – мають шукати далі.

Олександр Волобуєв перший заступник начальника ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Харківській області

Их будут переправлять вглубь Украины, потому что у нас мест уже практически нет, потому мы и на вокзале организовали консультационный центр, сразу же пытаемся перенаправить их, потому сейчас и на Сумскую область направляем и на Черниговскую.

Вільних місць, звітують в області – не більше сотні. Але поїхавши з рідних міст – люди втратили не лише домівки, а й роботу. Чи зможе Харківщина забезпечити переселенців робочими місцями – невідомо. Ось так зі ста двадцяти п"яти тимчасових мешканців дитячого табору Прометей, що у Куп"янському районі, працевлаштовані менше десятка. І більшою мірою – це тимчасова сезонна робота.

Зоя Гонтарь в.о. директора дитячого оздоровчого табору "Прометей"

У нас на даний момент працює 6 чоловіків, вони влаштувалися на різні роботи, на будівництво і заробляють гроші, працюють.

Юлія Московченко переселенка з Макіївки

Работы нету, а где здесь работу искать? Здесь не найти работу, да и не буду ж я тут постоянно жить, а временную здесь не найти.

Ті, хто приїхав з зон проведення АТО – здебільшого жінки з дітьми. Для того, щоб відправитися на роботу, треба влаштувати малечу до дитсадків та шкіл. Чи буде сприяння в цьому збоку владників – питання відкрите. Як і проблема соціальних виплат та пенсій.

Олександра переселенка з Макіївки

Как с выплатами на детей, есть какие-то перечесления денег? – Нету, в том месяце мы получали, а как в этом – не знаю. будут перечисления или не будут – Мы не знаем. – Есть за что жить в случае чего? – Я работала в центре матери и ребенка. и не знаю, будут тут платить там, где я работала, не знаю, если не будут платить, то не знаю, как мы будем жить, ее надо обувать, одевать, кормить.

Тому наразі людям залишається лише сподіватися на краще. Та чекати повернення додому.