Местные выборы пройдут по новой системе. Про её нюансы рассказали эксперты
Закон про місцеві вибори оприлюднений близько тижня тому. Він має низку змін, які торкнуться як виборців, так і організації процесу голосувань для його учасників, кажуть експерти. Та головне, зазначають, вибори проходитимуть за новою системою.
Олександр Коновал секретар Харківської обласної виборчої комісії
Если в прошлый раз у нас была смешанная система: половина совета избиралась по пропорциональной системе, половина – по мажоритарной, то сейчас есть только пропорциональная система с партийным выдвижением кандидатов в территориальных округах.
Вибори проходитимуть за відкрити списками. У одному бюлетені буде вказано і назва політсили, і кілька її представників. Однак чи отримають вони місця у місцевих радах, залежатиме і від рейтингу їхньої партії, і від кількості набраних ними голосів.
Олександр Коновал секретар Харківської обласної виборчої комісії
Избиратель голосует за партию. В этой системе, которая предложена, которая будет применятся, кандидат, который будет указан в бюллетене, даже если он побеждает на округе, это ещё не факт, что он становится депутатом.
Это зависит, сколько голосов в целом по области набирает партия. Если она преодолевает 5% барьер и при этом получает голосов больше, чем избирательная квота за 1 мандат, то в этом случае партия принимает участие по распределению мандатов.
Взагалі ж, чим більший відсоток набере партія – тим більше місць у місцевих радах вона отримає. Але проходження депутата у раду за новою виборчою системою залежить не від черговості у списку кандидатів тієї чи іншої партії, а від того, скільки кандидат особисто набрав голосів виборців.