"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Методики судебной и криминалистической экспертизы необходимо дорабатывать,- ученые

Українську судову експертизу та криміналістику треба удосконалювати. В цьому переконані українські і науковці, і практики. Передусім це стосується інженерно-екологічна експертизи. Саме під її контролем встановлення обсягів економічних збитків, що зазнала держава, через забруднення землі, повітря чи водних ресурсів. Від висновків експертів дуже часто залежить і термін покарання, або взагалі визнання справи кримінальною. Тож за словами харківських теоретиків, аби захистити громадян України – потрібно доопрацювати наукову базу експертиз, що вплине на її достовірність та якість результатів.  

Олександр Васюков  співробітник Харківського інституту судових експертиз

-Нет единого подхода в повышении  квалификации и вообще формирования судебных экологических экспертиз на проведении  именно судебной экологической. Методическое обеспечение, комплекс этих методик. Планируем две методики, комплексность этих методик, и на следующий год разработать и утвердить их в соответствующем порядке Минюста.

Ще одне з актуальних – судово-мистецтвознавча експертиза. Прикордонники та митники повинні не тільки чітко розуміти, чи є та чи інша річ історичною цінністю, та мати методику встановлення її вартості. Наразі, кажуть фахівці на кордоні суцільна плутанина у цьому питанні.  

Андрій Лозовий директор Харківського інституту судових експертиз

-Специалисты исторических музеев одних, некоторые ордена называют, что они являются именно объектов исторических исследований, что они являются объектами культуры, другие говорят, нет. И что доводи, что одних что других, когда начинаешь разбираться, к нам приходят на повторные экспертизы, слабые с точки зрения именно судебной экспертизы, доказательств как таковых нет.

Аби подібні парадоксальні ситуації, не виникали, харківські науковці спільно з колегами з інших регіонів держави і зібралися для обговорення та розробки рекомендацій. Тим більш, що з набуттям чинності нового кримінально-процесуального кодексу України, роботи в судових експертів побільшало.

Ігор Пиріг професор криміналістики та судової медицини

-Это решения вопроса о квалификации преступления во многом зависит от заключения эксперта, это заключение, ну, например, по наркотическим средствам, по огнестрельному оружию, по холодному оружию, то есть решать вопрос нужно очень быстро для того, что бы избрать меру пресечения человека.      

Всього в Україні існує чотирнадцять видів судових експертиз, а звернення від правоохоронців та громадян нараховуються тисячами. Тож  впевнені фахівці, мережу експертних центрів необхідно розширювати, щоб зменшити час, що витрачається на очікування результатів.    

Олександр Рувін директор Київського НДІСЕ

-Великі черги на них. Це стосується і розділу майна і визначення залиття квартири це і визначення будівництва, якості , об’ємів. Це стосується і використання бюджетних коштів. Ми готуємо доказову базу для органів слідства, судів,для того щоб вони могли приймати відповідні, правильні, зважені рішення 05:59    

Обговорювати нагальні проблеми питань судової експертизи та криміналістики фахівці у Харкові будуть ще два дні. Результати та висновки науковці направлять до профільного міністерства та Кабміну.