Минулого тижня Україна пережила найсерйознішу ракетну атаку по енергетичній системі з початку повномасштабного вторгнення. Про це заявив міністр енергетики під час своєї робочої поїздки до Харкова. Щодо обсягів руйнувань по критичній інфраструктурі Харківщини, то все ще на стадії з’ясування. Але, в профільному міністерстві акцентують, вони дуже серйозні. Оскільки мішенню російського ворога були виключно об’єкти енергетичної інфраструктури.
ГЕРМАН ГАЛУЩЕНКО МІНІСТР ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Харків і Харківська область це не єдина область, яка зазнала безпосередньо атаки. Атакована теплова, гідрогенерація по всій Україні. Більше того, атаковані відповідні магістральні підстанції по всій Україні. Безпосередній вплив атак зазнали 12 областей. Тому це наймасштабніша атака взагалі по енергетиці України з початку великої агресії. Тому, що це більше ніж 150 засобів ураження одночасно. Різних засобів ураження. В 2022-й-2023 рік ми нараховували там близько 100, або в районі 100 засобів ураження. Ну, можете порівняти це. Тому безумовно впливу зазнала вся система. Хороша новина в цьому , що система стабільна. І вона цілісна. Бо метою цієї атаки були не просто там вразити ТЕЦ-5, чи там Зміївську, чи інші станції чи підстанції. Метою атаки був блекаут держави. Якщо я казав, що вони протягом зими постійно атакували енергетику. Насправді атаки були постійно. Те, що ми жили без обмежень всю зиму зі світлом з теплом. Взагалі всі це не тому, що атак не відбувалося, атаки відбувалися, але вони мали білшь регіональний характер. І вони раніше обирали і намагалися там зробити блекаут в першу чергу вони обирали промислові регіони. Зараз абсолютно очевидно, що метою була вся країна і тотальний блекаут країни. Тому знову ж таки, – вони повернулися до тактики 2022-2023 років, але масштаб удару він набагато більший.
У Харкові наслідки масованого обстрілу, що росія здійснила більш ніж 20-ма ракетами і досі усувають. У місті у повному обсязі вже є можливість забезпечити належну роботу систем водопостачання та водовідведення. Електроенергію подають населенню, але з пографіковим відключенням. У Харкові змогли відновити і роботу метро. Щоправда, потяги курсують зі збільшеним інтервалом. Відновлення курсування наземного електротранспорту, поки не сталося. Ні у міністерстві, ні у військовій адміністрації, про строки ремонтних робіт на ТЕЦ-5, не говорять. Але, наголошують, це може зайняти не місяць і не два. Наразі держава шукає партнерів для придбання і передачі регіонам належного обладнання для проведення ремонтів.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Харківські спортсмени: тріумф борців, успіхи лучників та перемоги «Металіста 1925»
- Юні кінологи та соціалізація собак: як притулок допомагає тваринам знайти новий дім
- Трамвай №3 у Харкові на два дні тимчасово змінить маршрут
- У Харкові виплачують компенсації постраждалим від вибухонебезпечних предметів
- На Харківщині п’яний водій намагався відкупитись від поліції