"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

Минздрав начал информационную кампанию по борьбе с инфарктом

Міністерство охорони здоров'я України в рамках спільного проекту зі Світовим банком “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей” розпочало інформаційну кампанію про своєчасне безоплатне лікування інфаркту. Мета кампанії – сприяти підвищенню обізнаності людей про отримання державної допомоги. Кампанія підкріплюватиметься рекламою в громадському транспорті, відеорекламою в інтернеті та роботою з регіональними ЗМІ. Зокрема, українцям розкажуть, як розпізнати симптоми інфакркту, чому допомога є безоплатною, та де її можна отримати.
 
Симптоми інфаркту:
 
– дуже сильний пекучий, стискаючий біль за грудиною, що не зникає понад 15 хвилин після прийому ліків;
 
– біль між лопатками;
 
– відчуття болю у лівій руці, шиї та нижній щелепі;
 
– задишка, пітливість;
 
– нудота, блювання;
 
– запаморочення, слабкість.
 
У цих випадках необхідно негайно викликати екстрену допомогу – телефонувати 103. Зволікати не варто, адже при інфаркті кожна година може коштувати життя.
 
Відповідно до європейських протоколів лікування, стентування (заміну пошкодженої судини) мають проводити у перші 2 години контакту пацієнта з медичним персоналом (максимум 12 годин від початку симптомів). За цей час інфаркт не встигає завдати великої шкоди міокарду (серцевому м’язу). Наразі у всеукраїнській мережі вже 41 кардіоцентр, вони є у кожній області Україні. Ці центри працюють цілодобово і без вихідних. Після своєчасної та ефективної процедури пацієнт швидко відновлюється, і в залежності від тяжкості стану, може бути виписаний через кілька днів і продовжити реабілітацію в амбулаторних умовах.
 
Міністерство охорони здоров'я
 
Допомога для пацієнтів з інфарктом у критичному стані – повністю безоплатна. З 2018 року вперше за всю історію незалежної України держава забезпечила потребу у стент-системах для екстреної допомоги пацієнтам на 100%. Тобто кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації одержить стент безоплатно. 
 
За кошти держбюджету МОЗ України через міжнародні організації закупило 23,5 тисячі якісних стент-систем американського та європейського виробництва. В середньому на рік в Україні трапляється близько 40 тисяч інфарктів, 20 тисяч з яких потребують екстреного лікування. Статистика по всій країні показує, що у кардіо-центрах рятують втричі більше життів, ніж у Європі.