Місцеві вибори в Україні. Коли відбудуться перші сесії новообраних рад?

26.10.2020 10:08   -
Автор:
Відповідно до календаря проведення місцевих виборів, територіальні виборчі комісії мають встановити результати до 6 листопада включно. Граничним строком оприлюднення підсумків волевиявлення визначили 11 листопада. Проте у Центрвиборчкомі сподіваються встановити результати голосування значно швидше.
 
Сергій Дубовик заступник голови Центральної виборчої комісії
 
Ми сподіваємося на краще і що протягом 3-5 днів у більшості територіальних громад результати віборів будуть встановлені. Безумовно, відбудеться судове випробування результатів виборів, а в окремих територіальних громадах – повторне голосування на виборах міських голів.
 
Згідно Закону "Про місцеві вибори в Україні", територіальна виборча комісія повинна оприлюднити результати місцевих виборів не пізніш як на п’ятий день з дня встановлення результатів. 
 
Особа, обрана депутатом обласної, районної, міської, районної у місті, сільської, селищної ради, сільським, селищним, міським головою, старостою, для її реєстрації, у разі наявності іншого представницького мандата, зобов’язана подати до територіальної виборчої комісії протягом 20 днів з дня офіційного оприлюднення результатів місцевих виборів копію зареєстрованої заяви про припинення дії іншого представницького мандата. 
 
Реєстрація депутатів та голів відбувається у п’ятиденний строк з дня отримання комісією документів. Комісія також може встановити поважними причини несвоєчасного подання документів. 
 
Повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. 
 
Згідно Закону "Про місцеве самоврядування" перша сесія новообраноих рад скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації депутатів. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова територіальної виборчої комісії, який повідомляє раді підсумки місцевих виборів. Якщо голову міської чи селишної ради до цього часу не зареєструють, обирається тимчасова президія з 3-5 депутатів. Члени тимчасової президії почергово головують на пленарних засіданнях ради до обрання секретаря ради. Пропозицію щодо кандидатури секретаря вноситься головою. Якщо протягом 30 днів з дня відкриття першої сесії голова не запропонував кандидатуру секретаря, то її вносить не менш як половина депутатів від загального складу ради. З часу обрання секретаря ради він головує на пленарних засіданнях.