Многих вакцин в Украине нет. К чему это может привести?
Не вистачає вакцин. І така ситуація не тільки на Харківщині, а й по всій Україні. Медичні препарати для дитячих щеплень також у дефіциті, повідомили лікарі. Спеціалісти пояснили: через брак коштів та невдале проведення тендерів, на цей рік держава придбала в половину менше вакцин, ніж у минулі роки.
Андрій Волянський доктор медичних наук, лікар вищої категорії
На сегодняшний день, целого ряда важных вакцинных препаратов, их просто нет в Украине и не может быть. Практически половина позиций не получена страной, а половина получена в недостаточных количествах. И вакцины за 14 год ещё не дошли в регионы.
Нині, всі профілактичні засоби в обмеженій кількості, а ось бажаючих убезпечитись від інфекційних хвороб значно більше.
Філіп Анічин студент
Я считаю, да, это нужное дело: обезопасить себя в будущем, может быть. Та и школа, и родители, все тоесть к этому были склонны.
Тож перед людьми постає вибір: не відомо скільки часу чекати на безкоштовні вакцини від держави чи зробити щеплення за власні кошти. Наразі середня вартість однієї вакцини складає майже пів тисячі гривень. Харків'янин Віктор Гаплевський – пенсіонер. Говорить, і таких грошей немає, і закордонним виробникам ліків не довіряє. Чоловік почав побоюватися щеплень та їх ігнорувати у наслідок подій дві тисячі восьмого року, коли сталися поодинокі смертельні випадки через вакцинації.
Віктор Гаплевський харків'янин
Я прививаться не буду. Почему? Потому что не верю я этим лекарствам, которые сейчас присылают. В Советском Союзе, пусть его ругают – не ругают, но был какой-то стандарт. И врачи очень боялись "грех на душу брать", грубо говоря. А сейчас… я врачей не ругаю, я их поддерживаю, но не от них же зависит.
Медики першої столиці запевняють, від них не залежить і асортимент препаратів для вакцинації в міських поліклініках. Тих запасів, що є нині в Харкові, максимум вистачить до травня нинішнього року.
Світлана Золотарьова головний лікар дитячої поліклініки №1
На данный момент у нас есть вакцина "инфандрикс" – это против коклюша, дифтерии и столбняка. Есть "инфандрикс ИПВ", ещё сюда входит вакцина против полиомиелита, инъекционная. Есть у нас туберкулин, но это для диагностики туберкулёза. Есть БЦЖ вакцина ещё, в достаточном количестве. Но у нас нет вакцины против кори, эпидпаротита и краснухи. Этой вакцины у нас нет, хотя мы знаем, что эпидемиологически не очень приятная ситуация сейчас.
Андрій Волянський доктор медичних наук, лікар вищої категорії
Очень коротко: чем опасна корь. Каждый, вот в Европе, каждый 10 случай кори – это пневмония. Каждая 1000 корь – это, это осложнения со стороны головного мозга. И, в среднем, один из 3000 заболевших – это летальный исход. Это данные Европы.
Крім цього гострого вірусного захворювання, як повідомили фахівці, Україною "гуляє" багато й інших інфекцій. Медики прогнозують спалахи дифтерії, туберкульозу, кашлюку, кору і навіть поліомієліту, якого раніше в країні не було. Про нинішній епідеміологічний стан України докладніше розповів міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.
Олександр Квіташвілі міністр охорони здоров'я України
По вакцинации Украина в катастрофическом состоянии. У нас покрытие около 27% по полю. И сейчас Украина представляет опасность для Европы по вспышке полио. Я очень надеюсь, что этого не будет, естественно. Но в принципе, это уровень таких низкоразвитых африканских стран.
Коли в Україні на держаному рівні придбають усі необхідні вакцини і для дорослих, і для дітей, лікарі говорять, не знають, але продовжують чекати на них.