Мобильный телефон – опасный гаджет?
Мобільний телефон настільки міцно увійшов до життя людей, що забути його вдома, або залишитися з розрядженим акумулятором, стає справжньою катастрофою. Не так давно ця залежність отримала назву "номофобія", але в інтернеті вже з'являються публікації, в яких її називають "Телефонною наркоманією". Та лікарі спростовують це твердження.
Олексій Бараненко психіатр-нарколог вищої категорії, кандидат медичних наук
Сравнение с наркоманией немножечко не обосновано, потому что у наркомании любой есть физический компонент, без наркотика наркоман испытывает так называемую "ломку", либо по медицински говоря "синдром отмены", который крайне субъективно тягостен и только единицы могут его перенести, при зависимости от телефонов такого быть не может.
Але не варто не дооцінювати цю залежність – наголошує експерт. Бо людина, яка не розлучається зі своїм гаджетом, стає неуважною, і зменшує реальне спілкування. А у випадку зі школярами та студентами, вона ще й впливає на рівень успішності, а відсутність мобільного, може взагалі викликати паніку та агресію. Також потрібно пам'ятати про електромагнітне випромінювання.
Валентина Нагорна кардіолог
Что у нас в организме реагирует на изменение электромагнитного поля, это нервные окончания и головной мозг, поэтому такая симптоматика как раздражительность, головная боль, неуравновешенность, беспричинная тревога, нарушения сна. Вот эти симптомы возникают в следствии воздействия на человека электромагнитного поля.
Крім того численні дослідження вчених дозволили зробити висновки, що використання мобільного телефону за кермом, збільшує ризик потрапляння в аварію в чотири рази. Тож за правилами дорожнього руху водієві заборонено під час керування користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці, дозволено користуватися лише за допомогою спеціальної гарнітури, щоб не відволікатися від керма. Взагалі експерти єдині в думці – користуватися мобільним потрібно тільки за необхідності, а тримати його краще подалі від тіла.