Мешканка Північної Салтівки Валентина Іванівна, прогулюючись осіннім парком, зауважує, що сьогодні її район виглядає куди оптимістичніше, ніж раніше. Жінці є з чим порівняти, адже початок широкомасштабної війни у 2022 році вона зустріла саме тут. Тоді, говорить харків’янка, окрім руйнувань, на Північній Салтівці практично нічого не було. Зараз же до району поступово повертаються люди, а міська влада проводить поточні ремонти.
ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Бачимо, щось там і крани стоять, і щось латається, і робиться. І робиться не просто так «залатали», а ось поряд будинок робиться уже з утепленням, робиться так красиво. Красиві вікна і балкони скляться, все так красиво. Я думаю, ну хоч якась радість буде для людей, якщо вони повернуться сюди.
Однак поточні ремонти – це лише один із кроків відновлення Північної Салтівки. Після війни на цей район чекає повна відбудова, до якої міська влада почала готуватися уже зараз. Зокрема, харківські управлінці спільно з Фондом Нормана Фостера ініціювали Міжнародний архітектурний конкурс із відновлення Північної Салтівки. Згідно з результатами, оприлюдненими 21 жовтня, до трійтки проектів-переможців журі зарахувало і концепцію “Modus Vita”, яку запропонувала команда фахівців із Туреччини. Із цією розробкою вже встигли ознайомитися і самі мешканці Салтівки.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
АНГЕЛІНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Взагалі бачила проєкти, тож, подобається, маю надію, що так і буде, що це не тільки на малюнку так, а і насправді так буде.
ІРИНА ІВАНІВНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Я знайома із цим проєктом, бачила по телебаченню. Ми згодні, я згодна. Я думаю, думка буде гарна.
Проєкт “Modus Vita”, зазначають розробники, у перекладі означає “Модуль життя” і має на меті подарувати “друге дихання” пошкодженим війною будинкам за допомогою модульного підходу. Кожна деталь у цій концепції розроблена з урахуванням модульної системи, що дозволяє конструкціям бездоганно взаємодіяти між собою. Зокрема, за задумом турецьких розробників, після війни на Північній Салтівці доцільно буде впровадити модульну систему підземних укриттів із використанням високоміцних бетонних панелей.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
Також проєктом передбачено створення громадських зон з акцентом на гнучкість та функціональність. Таким чином, підкреслюють автори, завдяки модульній структурі, концепція “Modus Vita” є як швидкою у впровадженні, так і адаптивною до потреб населення, що постійно змінюються. На думку мешканці Північної Салтівки, реалізація цього задуму в їхньому районі цілком можлива.
ЛЮДМИЛА АНДРІЇВНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Я думаю, можлива, а чому б і ні. Ну, неможливого нічого немає. Це складно, але це можливо. Якщо хочуть наші всі очільники міста, то це буде. Ми так думаємо, що все буде добре.
Ба більше, місцеві й самі готові допомагати фахівцям у післявоєнній відбудові. Однак, для цього спочатку необхідно досягти припинення посійних ворожих обстрілів.
ВАЛЕНТИНА ІВАНІВНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Я чула від нашого мера, що це дуже будуть великі вливання грошей, що це буде з бомбосховищами будинки. Ну нам, знаєте, зараз у війну дуже багато не треба. Нам треба, щоб було тихо. Ми і самі тоді включимося і будемо самі допомагати і робити все. Ну і так от воно, я думаю, піде добре. Але головне нам війну закінчити, щоб була перемога, а не тільки якесь перемирʼя. Тому, що ми тут живемо, і будемо постійно все це відчувати. Нам потрібен мир, але такий, надійний.
ЛЮДМИЛА АНДРІЇВНА МЕШКАНКА ПІВНІЧНОЇ САЛТІВКИ
Все розбито, відновлювати треба. Ми чули про план, план дуже, так здається, добрий. Бо ми бачили і чули. І якщо дійсно пан мер Терехов буде послідовним і далі, і добʼється, щоб все було: і фінансування, і люди. Це ж треба багато людей і техніки для того, щоб це все відновити. І відновити так, щоб це було на європейському рівні, щоб ми почували себе так, як почуваються люди гідні того, щоб нормально жити. Хочеться такого, щоб і будинки відновили, щоб вони були утеплені, щоб була економія води, світла і всього, що можна уявити. І підʼїзди були добре утеплені, і щоб внутрішньобудинкове все було організоване. І для дітей добре, і для таких, як от ми, таких літніх людей, ну для всіх. Щоб всі почували себе так, що це наша рідна домівка. До війни ми, може, і не так сильно відчували це. А зараз усі ми патріоти. От усі, із ким я спілкуюся тут. Всі хочуть, щоб швидше це все закінчилось, і щоб жили ми далі добре, і все як кошмар минуло.
ОСТАННІ НОВИНИ
- «Харківводоканал» нагадав про альтернативні джерела водопостачання у місті
- У Харкові військовий у бігах тікав від поліції з десятого поверху через балкон (відео)
- У Харківській області троє дорослих отруїлися чадним газом
- Сьогодні на Харківщині діє графік погодинних відключень світла
- Яких наслідків завдала негода у Харкові