Молодь, яка змінює країну: як школярі Харкова дискутували про право та справедливість
Чи можна в 16 чи навіть 14 років дискутувати на рівних із юристами, відстоювати свою правоту перед експертами та переконливо аргументувати позицію, спираючись на закон? Учасники XVI міського турніру юних правознавців довели – це можливо!
Змагання, організовані Департаментом освіти ХМР, вже давно стали традицією для школярів, які захоплюються юридичною наукою. Цьогоріч участь у них взяли 12 команд із учнів від 9 до 11 класів із усіх районів міста. Вони боролися не за оцінки, а за можливість представляти Харків на Всеукраїнському етапі.
АНАСТАСІЯ УЧЕНИЦЯ КЗ «ХАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ 152 ХМР»
Ми дуже раді, що Харків дав нам можливість зустрітися офлайн і обговорити всі проблеми на цьому турнірі. Бо проблеми, які підіймаються на цьому турнірі, вони дуже важливі і актуальні для нашого суспільства. Ми дуже сумлінно готувалися, минулого року наша команда посіла перше місце на міському етапі, на Всеукраїнському етапі ми посіли друге місце. Наша команда дуже готова, дуже заряджена на перемогу і ми дуже сподіваємося, що у нас вийде отримати перше місце.
СОФІЯ УЧЕНИЦЯ КЗ «ХАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ 6 ХМР»
Ми доклали всі свої зусилля для того, щоб добре підготуватися та гарно показати себе на турнірі. У минулому році наша команда зайняла друге місце на міському турнірі юних правознавців, а також друге місце на Всеукраїнському турнірі юних правознавців. Коли ти маєш досвід перебування саме на турнірі, подальша підготовка, вона відбувається трохи легше, коли ти вже знайомий із цим механізмом, як готуватися до турніру і що треба знати.
Анастасія Сосницька – одна з тих, хто теж знає, що таке справжній турнірний дух. Ще у 9 класі вона захопилася правознавством і з того часу неодноразово перемагала у престижних заходах як обласного так і всеукраїнського рівня. Однак цього разу дівчина опинилася по інший бік змагального процесу. Нині вона не учасниця, а ведуча турніру.
АНАСТАСІЯ СОСНИЦЬКА СТУДЕНТКА 1-ГО КУРСУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Сьогодні я вже ведуча, це для мене нова роль, я трохи хвилююся, якщо чесно, але думаю, що все буде гаразд. Команди налаштовані рішуче, будуть грати, рвати. Я думаю, конкуренція буде шаленою в цьому році, бо багато хто уже брав участь і в міських і у Всеукраїнських турнірах.
Мета турніру – не просто перевірити рівень підготовки учасників. Перш за все, він покликаний надихати учнів досліджувати правові питання, розвивати аналітичне мислення та впевненість у власних знаннях. Адже, як стверджують експерти, розуміння права – це не лише професійний навик, а й життєва необхідність.
ОЛЕНА КОВАЛЕНКО ЧЛЕНКИНЯ ЖУРІ XVІ МІСЬКОГО ТУРНІРУ ЮНИХ ПРАВОЗНАВЦІВ, ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН ТА ТРУДОВОГО ПРАВА ІМЕНІ ПРОФЕСОРА О. І. ПРОЦЕВСЬКОГО ХНПУ ІМ. Г. С. СКОВОРОДИ
Галузь права, вона є важливою для кожної людини, бо треба знати свої права, знати можливості, які надає право і вміти їх використовувати. Зараз, особливо, коли ми бачимо такі проблеми, які в принципі є наслідками того, що норми права порушуються. Це особливо є важливим для підростаючого покоління, щоб зрозуміти цінність права в того, наскільки воно може бути інструментом для вирішення будь-яких питань. Тому цей турнір є дуже значущою подією для нашого міста і значущою для розвитку нашої молоді.
Турнір юних правознавців – добра щорічна традиція, відмовитися від якої освітян прифронтового міста не змусив навіть ворог. Однак воєнні реалії вимагають змін – тепер інтелектуальні баталії відбуваються в безпечному просторі метрошколи, де учасники можуть зосередитися на головному – знаннях, дискусіях і прагненні до перемоги.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ОЛЕНА КОВАЛЕНКО ЧЛЕНКИНЯ ЖУРІ XVІ МІСЬКОГО ТУРНІРУ ЮНИХ ПРАВОЗНАВЦІВ, ЗАВІДУВАЧ КАФЕДРИ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВИХ ДИСЦИПЛІН ТА ТРУДОВОГО ПРАВА ІМЕНІ ПРОФЕСОРА О. І. ПРОЦЕВСЬКОГО ХНПУ ІМ. Г. С. СКОВОРОДИ
По-перше, це безпека. Діти мають можливість висловлювати свої думки, не чуючи повітряних тривог. Відповідно, це знімає оцей такий фактор хвилювання, не переривається цей процес. І в такому варіанті можливо повністю виконувати ту місію, яку має цей турнір. Діти мають можливість навчатися, висловлюватися, спілкуватися з наставниками, отримувати якусь нову інформацію. Це і комфортно і зручно.
ОЛЕНА МОСКАЛЕНКО ГОЛОВА ЖУРІ XVІ МІСЬКОГО ТУРНІРУ ЮНИХ ПРАВОЗНАВЦІВ, ДОКТОР ЮРИДИЧНИХ НАУК, ПРОФЕСОР, ДЕКАН ФАКУЛЬТЕТУ МЕНЕДЖМЕНТУ, АДМІНІСТРУВАННЯ ТА ПРАВА ДЕРЖАВНОГО БІОТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
03:04 Ми проводимо вже в метрошколі другий захід, в тому році також був захід в метрошколі. По-перше, турнір – це командна гра. Вони спілкуються, вони команда, вони разом, вони один одного підтримують. Учні також бачать нашу підтримку як журі. У нас таке дуже доброзичливе, дуже кваліфіковане журі. І вони бачать це, бачать ставлення. Спочатку вони приходять, хто перший раз, і тут доктори наук, кандидати наук, то вони трошки якось так дивляться. А потім раз, і вони вже все. Вони бачать, що журі доброзичливе. Це така у нас спільна гра. Це не так, що учні окремо, а журі окремо. Ні. І дуже важко вибрати найкращого, бо вони вже всі переможці, всі перемогли. Бо в таких вони прийшли сюди. Ми завжди на турнірах, знаєте, виходили з цього турніру і казали «Якщо у нас є така молодь, то в цій країні все буде добре».
Попереду на цих юних правознавців чекає кілька годин напруженої боротьби, після чого журі в складі кандидатів та докторів юридичних наук, викладачів п’яти провідних вишів Харкова, визначать переможців. Найкращі команди отримають подарунки та право представляти Харків на Всеукраїнському турнірі у Луцьку.
Однак для учасників цей захід дає шанс не лише випробувати себе, а й відчути те, чого їм так не вистачає. Після років онлайн-навчання вони нарешті можуть зустрітися, разом поласувати смачним обідом та згадати, як воно, спілкуватися наживо.
СОФІЯ УЧЕНИЦЯ КЗ «ХАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ 6 ХМР»
Офлайн-заходи, на мою думку, кращі, ніж офлайн-заходи. Адже ми і так вже стільки років перебуваємо на онлайн-навчанні і це трохи може ускладнити навички комунікації з іншими людьми. І так, коли ми бачимося з іншими людьми, ми з ними розмовляємо, контактуємо, то це також дуже допомагає.
АНАСТАСІЯ СОСНИЦЬКА СТУДЕНТКА 1-ГО КУРСУ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Я за те, щоб всі турніри проходили саме офлайн, бо мені здається, що це такий турнірний дух, така турнірна атмосфера, вона заряджає таким адреналіном на ігри, що не порівняти ні з чим. Метрошкола, вона постаралася для того, щоб саме турніри, я от брала участь не тільки з правознавства, а і з історії, і на історії, і на правознавстві, метрошкола, вона постаралася дійсно, для того, щоб комфортно було почувати себе під час ігор.
АНАСТАСІЯ УЧЕНИЦЯ КЗ «ХАРКІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ 152 ХМР»
Зараз у нас проходить онлайн-навчання і ось такий офлайн-захід це дуже круто насправді. Бо незважаючи на такі тяжкі умови, ми можемо зустрітися офлайн і поспілкуватися. Тому ми дуже вдячні Харкову за таку можливість.
ОСТАННІ НОВИНИ
- 39-ті роковини аварії на ЧАЕС: у Харкові вшанували памʼять загиблих учасників
- У Харкові вшанували пам’ять ліквідаторів Чорнобильської катастрофи
- Від вокзалу до Одеської – відтепер без пересадок: місто відновило довгоочікуваний трамвайний маршрут
- Харків’ян запрошують на EIT Info Day — нові можливості для бізнесу та освіти
- Синоптики Харківщини шостий день фіксують температурні рекорди