Молодь Харкова змагалась в знаннях з історії Конституції України та державотворення
Кожен українець знає, що процес підготовки Конституції України затягнувся на шість років – з 1990 по 1996 рік. Протягом цього часу було запропоновано 15 проєктів основного закону. Засідання ж Верховної ради, на якому ухвалили Конституцію, тривало 24 години – тобто цілу добу. А відома конституція гетьмана Пилипа Орлика, яка була ним складена у 1710 році, хоча і не набула чинності, вважається однією з перших європейських конституцій нового часу.
Так, свою ерудицію й обізнаність щодо державотворення і конституції України мали змогу продемонструвати молоді та активні харківʼяни під час тематичної інтелектуальної гри.
Поділившись на команди, юнаки та дівчата з завзяттям вступили у боротьбу. До розробки завдань долучилися студенти та викладачі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, тож питання були не лише цікавими, а й фахово продуманими, говорить депутатка Харківської облради Тетяна Столяренко. На її думку, це не просто гра, це спосіб донести до молоді дуже важливу тему
ТЕТЯНА СТОЛЯРЕНКО ДЕПУТАТ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛРАДИ
Донести це доступно і з конкретними прикладами . Я вважаю, що саме такий формат він підсилює ті знання, які вони отримують під час лекцій, і теми, які підіймаються під час таких заходів, вони допомагають формувати активно громадську позицію нашої молоді. Наша молодь повинна розуміти, як працює держава, і яку роль в цьому відіграє саме Конституція.
Подібні інтелектуальні ігри Молодь “Успішного Харкова” організовує регулярно. Бо саме через гру знання запам’ятовуються краще, а Конституція стає ближчою до кожного.
ДМИТРО САФОНОВ СТУДЕНТ НАЦІОНАЛЬНОГО ЮРИДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЇМ. ЯРОСЛАВА МУДРОГО, УЧАСНИК ПОЛІТИЧНОЇ СИЛИ «УСПІШНИЙ ХАРКІВ»
Конституція України це не просто основний закон нашої держави , це ті цінності, за які сьогодні борються наші захисники, за які бореться наш народ, Для мене особисто, конституційне право, конституція України були моїми найулюбленішими темами на початку навчання в університеті. Я завжди з великою зацікавленістю з великим захопленням цікавлюсь темою конституції України, українською правовою системою. А прийняття участі в таких вікторинах – воно підкреслює твої, хоч і не високі, але, можливо, вище середнього знання.
Команди змагалися в знаннях з історії конституційного процесу, правознавства та сучасного українського державотворення. Депутат Харківської міської ради Олег Товкун говорить, переконаний: держава не може існувати без основного закону, яким є Конституція. І каже, приємно бачити, що молодь Харкова знається на історії і цікавиться цими питаннями
ОЛЕГ ТОВКУН ДЕПУТАТ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Дуже, мабуть, своєчасний захід, оскільки сьогодні я слухав Тараса Чорновола, батько якого стояв у основ створення Конституції. І він сказав, що конституція 1996 року – це був компромісний документ між комуністами, які займали велику частину парламенту і патріотами. І мабуть, це була заслуга того покоління, а зараз наше покоління, мабуть, вже створить нову конституцію, яка вже буде відповідати викликам сучасності. Тому що Україна дуже змінилась з того часу.Тому нам, мабуть, потрібна нова конституція. І молодь якраз нам в цьому допоможе.
Квіз показав, що молодь чудово знається на фактах стосовно Конституції України, її історії. Учасники жваво і компетентно відстоювали свою думку та швидко відповідали на питання.
А переможці отримали тематичні подарунки.