Молодь слідкуватиме за розподілом бюджету. Підписаний меморандум (відео)

22.12.2023 18:48   -

Раціональний розподіл бюджетних коштів та прозорість їх використання. Всім цим займатиметься харківська молодь.

Все було закріплено підписанням спільного меморандуму між Харківською міською радою та громадською організацією «Агенція антикризової підтримки».

АРТЕМ ВІДВІЧ КЕРІВНИК ГО «АГЕНЦІЯ АНТИКРИЗОВОЇ ПІДТРИМКИ»
Ми реалізуємо проект «Нагляд молоді за місцевими бюджетами та іншими ресурсами громади». Цей проект реалізовується завдяки підтримці американського народу Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми «Мріємо та діємо». Це досить така велика програма, яка працює в Україні і підтримує ініціативи молоді. Хочу сказати, що як проект підтримуємо ініціативу молоді. Тому, що саме молодіжна команда подала заявку для участі в нашому проекті. Вони пройшли досить серйозний відбір і стали партнерами нашого проекту.

Для такої роботи у Харкові сформована команда, яка і буде протягом 11 місяців навчатися і зможе відкрити для себе бюджетний процес з різних сторін. Це молоді та ініціативні студенти, яким не байдужа доля Харкова. Тема дуже серйозна, але учасники проекту кажуть, налаштовані рішуче. Більш того, вже почали частково вивчати головний фінансовий бюджет міста.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ТЕТЯНА СЕГЕДА ПРЕДСТАВНИЦЯ СТУДЕНТСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ХНУ ІМ. В. КАРАЗІНА
Я вирішила долучитися до цього процесу, бо мені не байдужа доля Харкова. Я в ньому живу і планую продовжувати жити. Стосовно того, як ми плануємо проводити моніторинг. То в першу чергу ми будемо дивитися на відкриті джерела даних, потім вже будемо шукати по різних сайтах, можливо на різних новинних стрічках. За потреби будемо звертатися до Департаментів, – вони відкриті до цього. Ось, а якщо будуть якійсь нюанси, або буде щось невідомо то тоді будемо вже напряму звертатися до інших інстанцій, які нам можуть в цьому допомогти.

ВЛАДЛЕН НОСИК ПРЕДСТАВНИК МОЛОДІЖНОЇ РАДИ ПРИ ХАРКІВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ
Наразі я вважаю, що той бюджет, що був прийнятий є дуже збалансований у тому випадку, що там є як видатки і на оборону. Оскільки Ігор Олександрович заявив, що там буде виділена певна частина коштів. Також дуже цікаво тим, що за кошти, котрі були виділені будуть профінансовані і ремонтні роботи, відновлювальні роботи також функціонування того ж самого дорожнього транспорту. Можна довго сперечатися стосовно ефективності цих коштів. Проте, я вважаю, що саме статті цих витрат є правильними.

ЄЛИЗАВЕТА ЖУКОВА ПРЕДСТАВНИЦЯ ПРОФКОМУ СТУДЕНТІВ ХАІ
Поки я ознайомилась з бюджетом на 2024 рік. Він реальн змістовний. Дуже багато приділилось багатьом категоріям. ЯК і спорту, культурі, військовим. Але якщо ми помітим щось не те ми знаємо, що ми можемо звернутись до міської ради до департаменту фінансів, сказати ось не те. І ми аргументуємо чому це нам не подобається і будем чекати їх відповідь.

У харківському муніципалітеті заявляють, цей проект, ще один крок до демократії. Відкритості і прозорості. Що є дуже важливими як для суспільства, так і для майбутніх потенційних інвесторів. Оскільки, міжнародні партнери і народ повинні знати, куди і на що виділяються кошти.

ОЛЕКСАНДР НОВАК ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ
Сьогодні ми започаткували ще один проект, який дуже важливий для міста, для громадськості, для молоді міста. Ми підписали меморандум для участі молоді в контролі за фінансовими ресурсами нашої територіальної громади. І саме це є реалізацією того курсу, який визначив міський голова Ігор Терехов щодо прозорості роботи міської влади та ефективності використання наших бюджетних ресурсів. У нас є чимало проектів, які саме направлені саме на розвиток демократії, участі у нашому місцевому самоврядуванні наших громадян, особливо молоді. Тому меморандум, що ми підписали направлений на те, щоб забезпечити участь молодіжної ради нашої, молоді міста для ефективного управління фінансовими ресурсами.

ОСТАННІ НОВИНИ