Монетизация льгот: плюсы, минусы и риски
Монетизація пільг – один із пунктів програми діяльності оновленого українського уряду. Як повідомив віце-прем'єр із соціальних питань Павло Розенко, проект реформи пільгової системи вже в розробці. Монетизувати, за його словами, збираються пільги на житлово-комунальні послуги, субсидії, та витрати на транспорт. Це означає, що замість пільгових посвідчень та комунальної знижки люди щомісяця отримуватимуть певну суму від держави. Економісти впевнені: в такої системи є свої позитивні моменти. ))
Галина Назарова економіст
Новое правительство, они обязательно будут пытаться ввести монетизацию. Потому, что бюджет получит сокращение расходов. Потому что сейчас льготы получают такие льготники, которые за себя могли бы платить сами. Это депутаты, судьи и прочие. Они не платят за квартиры, у них огромные дома, но при этом они сидят на льготах. Поэтому аргументы в пользу монетизации есть. Мы посчитаем сколько чего у нас есть, оптимизируем и сократим количество льготников.
В той же час, впевнені експерти, ідея монетизації пільг не бездоганна. Позитиву в ній більше для держбюджету, аніж для людей. Компенсації навряд чи будуть достатньо великими, щоб повністю покрити потреби пільговиків.
Галина Назарова економіст
Пятьдесят гривен сегодня и пятьдесят гривен через пол года, они, конечно, не будут индексироваться. Раз они не будут индексироваться, уже та же самая услуга, возьмем, к примеру, транспорт, будет обходиться льготнику гораздо дороже. Может быть еще одна проблема. Это социальные волнения. Вот если мы берем опыт некоторых стран, где отменяли не денежную помощь, а именно вот такие льготы, то, честно говоря, были выступления, были демонстрации, были бунты.
Між тим, монетизація пільг – не єдине нововведення, анонсоване владниками. Незабаром, розповідають в Міністерстві соціальної політики, розпочнеться тотальна перевірка отримувачів державної допомоги. Як зараз на справжність перевіряють переселенців, так незабаром розпочнеться перевірка сімейного стану матерів-одиначок.