Мошенники онлайн. На какие аферы чаще всего “ведутся” харьковчане?
Довірливих людей вистачає завжди. І це неабияк на руку шахраям. Із розвитком та поширенням сучасних технологій та інтернету серед громадян, вони стали більш винахідливими. Тож найпошириніше на сьогоднішній день шахрайство пов'язане з покупкою і продажем речей через мережу.
Валерій Горбунов заступник начальника управління карного розшуку ГУ Національної поліції
Під приводом продажу товарів через сайти часто працюють шахраї. На сьогоднішній день в Харкові такі афери займають дві третини. Жертвами шахраїв ставали навіть родичі співробітників поліції. Схема така: купуючи або продаючи якусь річ, зловмисники з'ясовують персональні дані харків'ян, а після знімають гроші з банківських карт.
Друга за популярністю серед шахраїв афера розрахована на клієнтів того чи іншого банку. Злодії по телефону представляються співробітником фінустанови, довідуються номера карт і паролі. Далі система все та ж – з карти зникають всі гроші. На третьому місці – афера, коли городянам телефонують і сповіщають про родичів, які потрапили у біду. За допомогу просять грошей. На четвертому – афери, розраховані на тих, хто шукає роботу. В цих випадках злочинці також працюють через інтернет.
Валерій Горбунов заступник начальника управління карного розшуку ГУ Національної поліції
При влаштуванні на роботу через інтернет також можна потрапити на вудку шахраїв. Людину можуть попросити заплатити будь-які внески або переслати гроші на необхідні документи. Звісно ж,в результаті людина залишається і без грошей. І без роботи. Дуже рідкісні, але все ж трапляються випадки, коли шахраї приходять прямо додому до своєї жертви. Представляючись сусідкою, у якої дитину забрали в лікарню, або терміново необхідно зайняти певну суму до завтра, шахраї виманюють гроші.
Не потрапити на вудку злодіїв, кажуть правоохоронці, не так вже і складно. Необхідно лише притримуватися простих правил. Перше – нікому не повідомляти свої персональні дані. Вони приватні і знати їх повинен тільки власник. Друге – не панікувати і завжди перевіряти інформацію, яку надають незнайомі люди по телефону і тим паче при зустрічі.
По материалам: NR