Мошенники придумали необычную схему для кражи денег с банковских карт
Уявіть таку ситуацію: вам телефонують з невідомого номеру, представляються співробітником банку, карткою якого ви користуєтесь і просять натиснути певну комбінацію цифр, пояснюючи: буцім-то ваша картка заблокована і запропоновані дії розблокують її. Як вчинити, щоб не потрапити на гачок до шахраїв і не дати їм можливості зняти з вашого рахунку усі кошти.
Працівники поліції радять, в жодному разі не вступати в діалог на тему вашої банківської карти ні з яким абонентом! Навіть, якщо телефонний дзвінок викликає довіру. Безпечність може обернутись втратою значної суми грошових коштів з вашої банківської карти! Бо саме за допомогою такої схеми фінансові шахраї продовжують красти гроші. У фахівців з кібербезпеки навіть такий термін є – "фішинг". Так от, подібні вхідні дзвінки і є справжнісіньким фішингом, застерігає професор кафедри інформаційних технологій Харківського університету внутрішніх справ і пояснює, як вчинити в подібній ситуації:
Віталій Носов професор кафедри інформаційних технологій та кібербезпеки ХНУВС
Будь-які вхідні дзвінки, повідомлення, посилання – це на 90% фішинг. Тому будь-які звертання до вас, взнайте, вас хто турбує, з вами представляється. Покладіть слухавку, або відкиньте це повідомлення, і за своєю інформацією найдіть дані тієї установи, якщо це визиває у вас хвилювання, тривогу, що вам щось потрібно зробити. Все. Єдине, залізне правило вашої поведінки в будь-якій екстримальній ситуації.