"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

МОЗ оприлюднив нові списки країн, які підпадають до зеленої та червоної зон

Мінохорони здоров'я оновили список країн червоної та зеленої зони. Тепер українцям можна буде відвідувати плюс 5 держав. Про це йдеться у повідомлені прес-служби Державного агентства розвитку туризму в Україні.
 
Австрія, Грузія, Литва, Словаччина, Канада знову «зелені» для України. Інформація щодо країн, куди можуть полетіти на відпочинок українці: Албанія, Болгарія, Чорногорія у червоній зоні. У зеленій зоні залишається Єгипет, Туреччина та Хорватія. Нагадуємо, що після повернення з відпочинку у країнах «червоної зони» українці мають піти на самоізоляцію із застосуванням додатку «Дій вдома». Дострокове припинення самоізоляції можливе після отримання негативного ПЛР-тесту.
 
А от що робити з турами, які були придбані до карантину, то тут, розповідають у туристичній компанії, все залежить від категорій під яку підпадає сплачена поїздка. Їх ділять на два типи: перший – це пакетний тур, що був придбаний через туроператора. Тут, пояснюють фахівці, багато чого залежатиме від тієї чи іншої компанії. Але, є можливість перебронювати ці тури або ж на цей рік, або ж на наступний. Також компанії можуть депонувати кошти, тобто вони залишаються на рахунку оператора. В подальшому є можливість їх використати на наступний тур. І друга категорія – це такі, де є авіаквитки та готель. Тут, пояснюють у туркомпанії, ситуація не така однозначна. 
 
Наталя Шишкіна директор туристичної компанії
 
Здесь мы уже говорим о том, как реагирует авиакомпания. То есть авиакомпании на сегодняшний день, тоже в большинстве своем выдают ваучер вам. Чуть-чуть больше, чем есть – на 125%. Вы можете, опять же, его использовать, но как правило это до конца 2021 года. А вот с отелями – отели все ведут себя по-разному. Кто-то делает возвраты, кто-то делает опять же депонирование, перенос. То есть это уже каждый отель решает для себя. Общей какой-то системы – ее на сегодняшний день тоже нет.
 
Далі, якщо клієнт захоче розморозити свій тур, то компанії можуть пропонувати чіткий алгоритм дій. 
 
Наталя Шишкіна директор туристичної компанії 
 
С теми клиентами, кто выбирает вариант депонирования, с ними подписывается допсоглашение. Мы тогда уже посмотрим, что будет, какие направления будут доступны и посмотрим свой график сочетаемых отпусков, придем и используем те деньги, которые есть. То есть, вы просто приходите и по сути, как бы, бронируете новый тур и ваши денежные средства, туда защитаются.
 
А що ж стосується сум за новий відпочинок, то тут розповідають фахівці,  враховуватиметься оплачена раніше вартість тура і про повернення клієнтам коштів у вигляді грошей мова не йде. 
 
Наталя Шишкіна директор туристичної компанії 
 
Если вы выберете тур, который будет полностью совпадать с вашим ранее оплаченным туром, то здесь ничего. Если конечно вы выберете, что-то на большую сумму – то остаток вы доплачиваете уже. Если будет тур стоить дешевле, то вы выбираете часть депозита, а остаток остается например на ваш следующий тур.
 
Також при виборі нового туру, фахівці просять враховувати той факт, що різні компанії можуть висувати власні вимоги щодо тієї чи іншої ситуації.