Муніципальне житло: деталі унікальної житлової програми в Харкові розповів Ігор Терехов

20.12.2023 21:17   -

Харків спільно з Німеччиною розробляє унікальну житлову програму «муніципального житла». Про це повідомив міський голова Ігор Терехов на зустрічі з колективом однієї з кондитерських підприємств Харкова. 

Всі деталі та умови програми муніципалітет планує оприлюднити вже за кілька місяців.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми сьогодні розробляємо теж перший в Україні у нас буде такий досвід, ми відрізняємось від всіх інших міст, бо немає таких руйнацій, насправді. І немає такого шаленого кадрового потенціалу. Ми розробляємо з німецьким Урядом сьогодні таку серйозну програму муніципального житла. Муніципального житла, бо місто буде основним замовником будівництва житла і потім здавати його в оренду по іпотечній схемі. І це дуже важливо. Бо сьогодні у людей нема коштів. Коли ти приходиш до банку і тобі кажуть, ну перший внесок 30% і все. Закінчили. Бо у когось є. А в більшості нема цих коштів. І сплачуй відсоток. У нас зовсім інша. Чому Німеччина ? Бо у них був досвід після Другої світової війни.  Чому я так б’юсь над цим муніципальним житлом. Чому це важливо. Бо у нас буде можливість залучати людей. Вони будуть приїжджати, коли вони будуть розуміти, що у них є житло. Нам сьогодні потрібно повертати потенціал кадровий і крім цього залучати ще.

Для Харкова, каже Ігор Терехов, наразі є два головних пріоритети, повернути людей додому і відбудова понівечених за час війни житлових будинків. Тому в бюджеті наступного року – і передбачали на це відповідне фінансування.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
За минулий рік ми відбудували 200 житлових будинків. На сьогодення ми відбудуємо десь 67 будинків. І планку, яку ми взяли, це 157 будинків, які ми будемо відбудовувати у наступному році. Але це дуже важкі будинки. Бо дуже такі розтрощені вони. Десь приходиться знести частину будинку, чи повний будинок і на цьому місті будувати новий, практично новий будинок. І це дуже важливо. Тому така направленість бюджету, яка є на сьогодні. Буде не просто хочу сказати. Але незважаючи на все, я впевнений, що ми збалансуємо все, витримаємо все і пройдемо і опалювальний сезон, бо значні кошти ми витрачаємо на опалювальний сезон. Хочу сказати для міста день опалювального сезону коштує 35 мільйонів. Кожного дня. 4,2 мільярди гривень нам потрібно було закласти в бюджеті для того, щоб ми пройшли опалювальний сезон.

Подібні зустрічі для міського голови з колективами підприємств є вже традиційними. Позиція міста така, вважає мер, – люди повинні знати, яка є ситуація в місті, які проблеми мають місце у прифронтомому Харкові і що очікує на нього в найближчому майбутньому.

ОЛЕНА СПІВРОБІТНИЦЯ ПІДПРИЄМСТВА
Нам всім потрібно думати, що все буде добре. Тому, що наші хлопці захищають нашу країну, в тому числі, мій чоловік захищає нашу країну. Інакше думати не можна. Мені дуже подобається, те, що наш мер дуже відкритий, дуже чуйний. Дуже добра людина. І я думаю, у нас ще гарне майбутнє.

ІРИНА СПІВРОБІТНИЦЯ ПІДПРИЄМСТВА
Це розуміння того, що насправді життя не зупинилось. Насправді, є якісь моменти, коли ти можеш і розумієш, що в нас є щось гарне. Що війна це не назавжди. Що робляться речі, які можуть зробити наше життя кращим. Є якась певна надія на те, що все, що може робитись, воно робиться.

МАРИНА СПІВРОБІТНИЦЯ ПІДПРИЄМСТВА
У мене з’явилось більше надії, що все буде добре, буде у нас спокійно. Ми будемо захищеними. Надія. Так. Харків хочу бачити процвітаючим, радісним. Щоб ні за що не переймався. Веселих дітей. Щоб повернулися всі додому. Цього хочеться найбільше, щоб всі повернулись.

ОСТАННІ НОВИНИ