Ми довго боролися за те, щоб вільно ходили в вишиванках: День вишиванки у Харкові (відео)

17.05.2024 12:40   -

У Харкові святкують день вишиванки. І це не просто елемент традиційного вбрання – це код нації. А орнамент несе в собі глибокі автентичні символи, які переплітають історію, сучасність і майбутнє.

ІННА ГОРБУЛИЧ ХАРКІВ’ЯНКА
Розкажіть, будь ласка, про ваш образ. Звідки це таке вбрання?  – Це реплика. Корсетка – Черкащина, центральна Україна. Бо наша Слобідська Україна має трохи інший візерунок. Спідниця – Тетянка, пояс – крайка доцільна сорочка. Це автентична доцільна сорочка. Тут мав би бути очіпок, але я пов’язала хустку, кульчики, тобто сережки. Намисто, тукачі. Що для вас символізує український національний одяг і вишиванка зокрема? Це наше коріння. Це то, звідки ми пішли, наші традиції, наша культура. Це наша Україна, і тим паче, нині, коли Слобідська Україна, схід України весь у вогні, весь скривавлений, це мій рідний край – я харків’янка корінна. Я дуже люблю свій край і своє місто. І це для мене все! Це то на чому ми стоїмо і повинні стояти.

Так. Кожна нитка, кожен стібок орнаменту вишиванки, розповідають про нашу землю і предків, про наші традиції та мрії, прагнення і сподівання, говорять учасники заходу.

МАРИНА БУЛАВІНА ХАРКІВ’ЯНКА
Для мене вишиванка – це передусім символ, що я українка. Тому що моя бабуся, прабабуся вишивали, вручну вишивали вишиванки. І кожна вишиванка – це душа українця.

АНАСТАСІЯ БУЛАВІНА ХАРКІВ’ЯНКА
Це історія, ми дуже довго боролися за те, щоб ми отак вільно ходили в вишиванках, пам’ятали цю історію. І мені дуже важливо, що в цей день, і не тільки в цей день, а взагалі у всі національні свята ми ходили в національному одязі, щоб це був щирий патріотизм.

ДАР’Я ХОБТА ХАРКІВ’ЯНКА
Вишиванка для мене означає танок, я танцюю. Це Україна, для мене означає.

ОЛЬГА ЛИТВИН ХАРКІВ’ЯНКА
Це дівоча краса, чоловіча радість. Це материнська любов, це наш код нації. Це те, чим ми душею живимо, це наша душа. І кожна дівчина, і хлопець у свята наряжалися в вишиванку, і дійсно, це нас символізувало як яскравих, сильних духом людей.

Українська вишиванка несе наш національний код крізь століття. Кожен регіон має свій орнамент, кольори.

А чи знаєте ви, який найпопулярніший шов в візерунках вишиванки? В якому сторіччі вперше з’явився цей одяг? І хто, наприклад, в давнину мав право займатися ремеслом вишивання сорочок? Ось на такі цікаві питання відповідали учасники тематичної вікторини.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

А переможці кожного конкурсу отримували символічний подарунок в українському національному стилі. Багато харків’ян цього дня долучились до флешмобу та одягнули вишиванку. Мета заходу, говорять організатори,  це популяризація української культури, національних звичаїв.

ОЛЕКСАНДР ВЛАСЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ У СПРАВАХ СІМ’Ї, МОЛОДІ ТА СПОРТУ ХМР
Вишиванка – це не тільки одяг, це символ нашої культури. Тому ми хочемо, щоб якомога більше харків’ян долучилося до цього свята. Ми хочемо, щоб харків’яни знали наші традиції, наші звичаї, і передавали їх своїм дітям. Тому сьогоднішнє свято ми і зробили

Розважальна програма була насичена цікавинками, такими наприклад, тематична віртуальна фотолокація. Впродовж вечора лунали українські пісні. Учасники заходу з завзяттям підспівували та підтанцьовували артистам, з цікавістю вивчали рухи українського танцю на майстер-класі разом із професійними хореографами та гучно аплодували найменшим учасникам святкового шоу.

А наприкінці свята всі разом подякували захисникам, які боронять нашу землю, і побажали найскорішої перемогою.  А ще загадали, щоб наступного року святкували день вишиванки вже в мирному Харкові всі разом.

ОСТАННІ НОВИНИ