"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

«Ми йдемо шляхом диференціації повітряних тривог»: Ігор Терехов

Сирена повітряної тривоги
YouTube video player

Забезпечення комфортного та безпечного життя для жителів прифронтового міста. Мер Ігор Терехов розповів українським ЗМІ про основні виклики, які стоять перед Харковом. І важливим завданням на сьогодні очільник Харкова вважає диференціацію повітряних тривог у місті.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми йдемо шляхом диференціації повітряних тривог. Занадто важливо сьогодні для харків’ян мати таку систему повітряних тривог. Над цим ми працюємо. Ми вже пройшли більше, ніж половино того шляху для того, щоб зробити диференційовані повітряні тривоги, і вони з’являться у Харкові. Так, дійсно для нас важливо, бо сьогодні бувають такі випадки, коли тривога триває декілька діб. Коли тривога триває, ну, наприклад, 50 годин, і це неможливо. Бо по-перше, по-перше, люди звикають до цього, і вони вже не реагують зовсім на ці повітряні тривоги. І це виклик для нас усіх, бо ми повинні бути дуже обережні. Це по-перше, Це життя людей. По-друге, є такі установи, наприклад, банки, в яких просто заборонено, коли лунає повітряна тривога, працювати. І люди не могуть користуватися послугами банку. І це теж таке моральне, знаєте, таке потужне давління на людей. І ми це теж розуміємо, тому будемо використовувати, звісно, повітряні тривоги диференційовані, коли люди будуть вже розуміти, що якщо триває повітряна тривога, вона лунає так, що щось летить до Харкова, і повинні бути дуже обережними і спускатися в бомбосховища, спускатися в підземні паркінги, спускатися в метрополітен, бо в нас є метрополітен, який ми використовуємо, як таке потужне укриття.

Справжнім викликом для Харкова стало забезпечення комфортних та, головне, безпечних умов для офлайн навчання дітей. Наразі, за неможливості закрити небо над містом, діти змушені навчатися під землею. Харків став першим мегаполісом, де побудували так звані метрошколи. На сьогоднішній день 5 станцій метрополітену переобладнані під шкільні класи, але на цьому зупинятися не планують.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
У нас сьогодні 5 станцій метрополітену, які переобладнані  під метрошколи. Крім цього, до 1 вересня ми переобладнаємо ще 1 станцію метрополітену, буде 6 таких станцій. Побудували ми справжню підземну школу, розраховану на 900 учнів в дві зміни, і використовуємо, жодного вільного міста там нема вже. І розпочали будівництво 3 підземних шкіл, справжніх підземних шкіл, які будуть розраховані на 450 учнів в одну зміну практично для того, щоб діти мали… мали таку можливість, щоб вони навчалися віч-на-віч. Так, це занадто мало сьогодні для Харкова. Якщо ми візьмемо, то в Харкові зараз, зараз перебуває 60 тисяч школярів, які перебувають у Харкові і які мають бажання навчатися віч-на-віч. І для нас це, знаєте, такий виклик, що ми повинні зробити все можливе, щоб діти навчалися.

Не тільки підземні школи та класи, але й операційні та палати лікарень. Міський голова Ігор Терехов зазначив, що в планах міста побудувати окремі медичні блоки, які будуть функціонувати під землею.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми теж вже розробили проектно-кошторисну документацію, будемо будувати в двох лікарнях такі підземні операційні, реанімаційні блоки, крім цього, палати, які будуть розташовані під землею. Це світовий досвід, і досвід, до речі, Ізраїлю, такий досвід має.

Очільник Харкова зазначив, що мова не йде про переведення всіх лікарень під землю, а лише про створення окремих медичних блоків, які будуть функціонувати при будь-яких викликах.

ОСТАННІ НОВИНИ