Тисячі пошкоджених будинків, розбомблені школи, дитячі садочки, медзаклади, критична інфраструктура. Таку ціну вже сплатив Харків через повномасштабне вторгнення рф до України. Все це вимагає капітальної відбудови, десь реконструкції, а десь просто ремонту. 150 тисяч харків’ян досі залишаються без свого дому.
ВІТАЛІЙ МІРОШНИК ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
Наше місто зазнало найбільших руйнувань в нашій державі. Я хочу зазначити, щоб кожен, щоб почув, що на сьогодні в місті Харкові зазнало 4,5 тисяч будинків багатоповерхових пошкоджено. 1400 будинків – прямих влучань. Це дуже велике навантаження на бюджет. Якщо ми будемо перераховувати в кошти. Міському бюджету, якщо лишень займатися відновленням будинків і направити лише тільки на будинки і забути про соціальну сферу, захищені статті. Бюджету майже 10 років знадобиться на відновлення. Ми не в змозі самостійно відновити. Ми на сьогодні робимо все можливе і неможливе. Досить велика проходить робота з міжнародними фондами, з партнерами, з фондами, з владою. На всіх рівнях проводяться відповідні роботи, консультації для того, щоб прийти в кожен дім і максимально бистро допомогти.
Якщо вже про результати практично 2-х років відбудови в умовах війни, то у Харкові починаючи з 2022-го і до кінця 2023-го року, відновили 256 житлових будинків. І це при тому, що 200 – це дані за 2022 рік. Згідно інформації муніципалітету у Харкові наступного року планують відбудувати ще 167 будинків. Було б і більше, кажуть у міськраді. Але темпи і обсяги відбудови гальмує брак коштів. Левова частка всього того, що Харкову вдається реанімувати, це зроблено за кошти міста.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ВІТАЛІЙ МІРОШНИК ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ, ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ЖКГ ХМР
Якщо казати про будинки, які зазнали значних пошкоджень, там необхідні капітальні ремонти, відновлення конструктивів, там Департамент на сьогоднішній день відпрацьовує. Розробляє проектні документації, проходить всі необхідні експертизи і подаємо Києву на розгляд для фінансування. В цьому році Києвом профінансовано 17 будинків житлового фонду. Окрім цього профінансовані заклади освіти. Тому ми в цьому напрямку рухаємось. Окрім цього, що стосується менш пошкоджених, але де необхідний поточний ремонт на сьогодні держава не дає нам можливості співфінансування, але ми власними коштами проводимо там роботи і досить великі обсяги. І третій напрямок, де досить незначні пошкодження це програма, які всі мабуть чули про неї – це програмам з «Є-відновлення», де вже конкретно допомога людині. І саме від того, як ми починаємо обстежувати до реалізації розробки проекта, затвердження, подачі у нас займає дуже великий час. Лише проектна документація для того, щоб пройшла всі необхідні погодження , – найкоротший термін це 4-6 місяців. Тому ми розуміємо людей, але робимо, повірте, досить багато.
Щодо компенсацій за розбомблені будинки. Державна програма з «Є-відновлення» тільки но починає працювати. А, що стосується тих, хто втратив все, то в Харкові сертифікати на нові квартири, повідомили у профільному Департаменті, першими отримають жителі Північної Салтівки, – мешканці зруйнованого під’їзду 16-типоверхівки, що по вулиці Наталії Ужвій, 82.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Харківське КП “КВПВ” запрошує жінок на роботу
- Жителі Харківщини отримали понад 3 млрд грн за програмою єВідновлення
- За тиждень у Харкові захворіли на грип та ГРВІ понад 960 осіб
- Мешканці Харкова торік отримали понад 900 тисяч соцпослуг
- Житель Харківщини, який забив до смерті власного батька, отримав вирок