“Ми тут загоюємо свої рани”. Про сильних духом мешканців Харкова (відео)

30.05.2024 23:37   -

Харків незламний. Харків’яни сильні духом. Вірять у Перемогу, наближають перемогу, працюють , щоб Харків жив. Тримаються попри все. А ще допомагають та підтримують тих , кому найважче. І якщо вам здається, що це звичайні грядки, на яких пораються літні люди, то це не так.
Таким способом харків’яни – підопічні терцентру, що в Київському районі, а це одинокі пенсіонери, переселенці з окупованих територій та таких, де точаться бої, люди з інвалідністю –  знімають стрес після нічних обстрілів, налаштовуються на позитивне мислення, очищують свої думки від негативу та вчаться разом з науковцями виводити нові сорти.

НЕЛЯ РЕКАЛО ПІДОПІЧНА ТЕРЦЕНТРУ КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ
Повисаджували томати, перець, все, що може зрости і відволікає від оцих усіх тривог. Щоб на душі було легше. Щоб руки були зайняті, копається в землі, ну і може, і не може, а виросте все, що ми насадили. Все буде добре. Ми переможемо.

Дивлячись на цих людей, і не скажеш, що не так давно кожен із них пережив найважчі моменти свого життя, покинув назавжди домівку, втратив рідних. Але кожен  вистояв, зібрав волю в кулак і з гордістю крокує далі по життю.

ВАЛЕНТИНА БОГУСЛАВСЬКА ВПО З КУП’ЯНСЬКА
Я від щирого серця вітаю з цим чудовим днем, що в дану секунду, дану хвилиночку немає прильотів. І ми вільно дишимо, насолоджуємось сонечком і цим чудовим садом. Ми відвідуємо цей центр з великим задоволенням, мабуть тому, що тут працюють чудові люди, добрі, турботливі, які завжди в тяжку хвилину протягнуть руку допомоги, дадуть пораду, допоможуть і радості, і в біді. Ви знаєте, це так потрібно в цей складний час. Адже бувають хвилини, що жити не хочеться, а приходиш сюда, тебе зустрічають усміхнені обличчя і на душі стає легше, бо ми тут відпочиваємо душею і тілом. Ми тут загоюємо свої рани. Я думаю, що тут живуть і працюють справжні харків’яни. Слава Харкову, слава харків’янам, слава ЗСУ.

За допомогою фізичних рухів, через долучення до вирощування унікальної рослини з зернятка – людина розвантажує стриводену психіку,  формує гармонічний емоційний стан, відволікається від сумних думок, отримує гарний настрій і жагу до життя.
розповідає директорка закладу. Ось чому терцентр Київського району і долучився до реалізації проекту Харків Еко Хаб.

ОЛЬГА ПРИВАЛОВА ДИРЕКТОР ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ НАДАННЯ СОЦПОСЛУГ КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКОВА
Харків Еко Хаб – це результат співпраці між терцентром та працівниками Національної академії аграрних наук України. За підтримки партнерів ми висадили розсаду овочевих культур та встановили систему крапельного поливу.

Щодо проекту Харків Еко хаб, то його учасники не лише вирощують городину, вони знайомляться з ландшафним дизайном, створюють фотовиставки, обмінюються досвідом. Клуб, до речі, відкритий для усіх бажаючих, говорить директорка терцентру.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

А окрім садівництва відвідувачі можуть долучитися до університету третього віку, де вони опанують комп’ютерну грамоту та навчаться користуватися всіма перевагами смартфонів. Погодьтесь, для людей похилого віку, це ще та складна наука. З завзяттям жіночки відвідують заняття з гімнастики, балету. Адже говорять, рух це життя. А ще своїми руками виготовляють ось таких цікавих ляльок, розповідає директорка.

ОЛЬГА ПРИВАЛОВА ДИРЕКТОР ТЕРИТОРІАЛЬНОГО ЦЕНТРУ НАДАННЯ СОЦПОСЛУГ КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКОВА
В територіальному центрі є багато заходів. І потім, це простір, де наші підопічні можуть просто поспілкуватись. Це простір, де кожна людина може прийти, розказати про свою біль, де може поспілкуватися, знайти нових друзів, однодумців отримати підтримку, випити чаю і розуміти, що вона не одна, що є хтось, хто турбується про них.

Так. Це простір, де кожен бажаючий може отримати нові знання, консультації, опанувати якесь хоббі.
Працівники та волонтери центру знаходять сили і бажання допомогти кожному, хто потребує турботи. Вміють згуртувати людей та зайняти їхні руки і думки цікавими справами.

ГАЛИНА ШОКУРОВА ВОЛОНТЕРКА ТЕРЦЕНТРУ КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ
От як нас почали бомбити, і йдешь сюди, забігаєш, чекаєш, поки воно впаде, і сюди прибігаєш. І зараз дали дівчаткам помідори посадити. Тут посадили. У нас тут люди розкриваються. Вони можуть привести себе до ладу. 00:49 01:04. Ми тут і спілкуємось. Зараз, ви собі представляєте, багато покинутих людей, які сидять в чотирьох стінах. Вони не знають, куди дітися. Там бахає, і вдень, І в ночі. І дуже важко звести себе до ладу. І ми займаємось тут. Ми танцюємо. Ось там, бачите, вірандочка є. І там нам зробили із лестніци станок! І ми там займалися! Ми займаємось реабілітаційною гімнастикою. Деякі жінки, я займаюсь з жінками на волонтерській основі, і вони були на грані нервового зриву. Казали, що до самогубства, от таке було. А зараз виходять, танцюють. У нас є танок бабки йожки… і такі всі задоволені.

Ось такі вони харків’яни. Незламні і сильні духом.

ОСТАННІ НОВИНИ