
Пані Ірина стоїть поряд зі світлинами тих, кого досі шукає. І хоча війна забрала у жінки надто багато, вона вперто продовжує триматися, бо знає: її рідні заслуговують бути знайденими. Син і племінник Ірини віддали життя за Україну, а ще троє близьких вважаються зниклими безвісти.
ІРИНА МІНЕНКО МАТИ ЗАГИБЛОГО ТА РОДИЧКА ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ
Ця війна забрала в нас дуже багато, але Путін нас не зламає, Путін нас не залякає. Наша країна сильна, могутня, квітуча, ми її не віддамо. Наші діти віддали своє життя недаремно. Путін, знай, бачили ми тебе в гробу в білих капцях.
Світлини рідних пані Ірини – поміж сотень інших портретів, зібраних у пересувній фотовиставці «Ми вас шукаємо, ми вас чекаємо, не забуваємо», що нині дісталася Харкова. Тут – понад три десятки банерів і численні очі, що продовжують дивитися з надією. Це обличчя українських захисників, волонтерів, людей, які, боронячи свою державу, зникли безвісти або потрапили в полон.
АННА ПОВОЛОЦЬКА ДРУЖИНА ЗНИКЛОГО БЕЗВІСТИ
Рік тому якраз мій чоловік вийшов на бойову позицію і, виходить, сьогодні рік як ми не бачились, не чулись. Я взагалі намагаюся і в Київ їздити на мітинги, і до нас в Харкові приходжу на мітинги. Ну це важливо, тому що ми маємо за них боротися, як вони боролися за нас.
Ідея цієї виставки належить Аллі Макух – жінці, яка сама знає, що таке чекати і що таке дочекатись. Вона – мати звільненого з полону захисника і голова ГО «Берегиня».
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
АЛЛА МАКУХ МАТИ ЗВІЛЬНЕНОГО З ПОЛОНУ, ГОЛОВА ГО «БЕРЕГИНЯ»
Ця виставка зараз в Харкові для того, щоб тут показати, в прифронтовому місті, яка проблематика існує у світі та країні зі зниклими безвісти і полоненими. Тут представлена тільки маленька частинка фотографій хлопців, які вважаються полоненими та зниклими безвісти. Тут фотографії представлені з різних регіонів України, з різних підрозділів. Саме фотографії тих, родини яких надали дозвіл на використання їх фото. Люди відгукуються, люди, навпаки, дуже вдячні за те, що ми показуємо хлопців, за те, що ми показуємо, що це звичайні люди. Які звичайні мають професії в цивільному житті. Але вони встали та пішли на захист країни.
Виставка вже встигла побувати у багатьох містах країни та навіть перетнула кордон, аби нагадати світові про тих, хто досі у полоні чи безвісти. А нині на ці фотографії дивляться харківʼяни. Організувати експозицію у прифронтовому мегаполісі допомогла Спільнота родин 53-ї ОМБр. Її лідерка, пані Олена, теж шукає зниклого чоловіка і добре знає, що таке триматися за надію попри все.
ОЛЕНА КАЛЮЖНА ЛІДЕРКА СПІЛЬНОТИ РОДИН 53 ОМБР
Я вважаю, що цей захід потрібен, тому що багато людей вважають, що війна десь там, де бойові дії. Але як людина зникає, починається війна рідних за свого рідного. Починається боротьба за долю своєї дитини, за долю свого чоловіка. У мене теж зниклий безвісти чоловік. І він теж є на цих плакатах. Це своєрідна підтримка рідних – знаходитися в колі тих людей, які тебе розуміють і обʼєднані однією проблемою. У нас одна проблема – наші рідні не вдома.
На виставці були присутні представники державних та громадських інституцій, які щодня займаються захистом прав людини, пошуком полонених та зниклих безвісти. Серед них і ті, хто знає, що таке вороже увʼязнення не з чужих розповідей.
ІГОР ШИШКА ДИРЕКТОР КЗ «ВЕТЕРАНСЬКИЙ ПРОСТІР «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ»» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛРАДИ
Це пройшла моя родина, а не я. Я перебував по інший бік цієї страшної системи, я перебував у полоні. В Гулазі 21-го сторіччя. Як і дійсно багато тих, хто там є зараз. І маю надію, що їх звільнять найближчим часом. І наша держава, й інші держави світу вплинуть на злочинну росію. І вони таки відпустять наших рідних. Я скажу, що кожного дня, кожна дівчина, кожен хлопець тільки й мріють про те, щоб їх звільнили. Це перша мрія. А надія у них тільки на те, що вони це зробили не марно. Вони там опинились не марно. І їхні рідні, і їхня країна процвітає і живе своїм життям на повну грудь, на повний подих.
Відвідати виставку, що розташована у безпечному просторі підземного переходу до ТРЦ «Нікольський», зможе кожен охочий. Вона працюватиме ще кілька тижнів, аби якомога більше людей не забували про тих, кого досі чекають удома.
ОСТАННІ НОВИНИ
- Затишний міський простір, що створено двірниками та озеленювачами Холодногірського району
- Розіграш призів – як Харківський зоопарк святкує своє 130-річчя
- Воїнам, які обороняють Харківщину, передали безпілотники (фото)
- Жахлива ніч у Харкові – місто атакували «Герані»
- У Харкові замінили понад 1,5 км каналізаційних колекторів (фото)