Навіть під час канікул метрошкола переповнена дзвінкими дитячими голосами. Сьогодні місця за партами тут зайняли учні 10 та 11 класів. Пропри те, що наразі у них тривають осінні канікули, дівчата та хлопці замість відпочинку надали перевагу якісній підготовці до Національного мультипредметного тесту, що чекатиме на них вже незабаром.
ІВАН УЧЕНЬ 11 КЛАСУ
Я прийшов сюди для того, щоб підвищити свій рівень для складання іспиту НМТ в 2025 році. Хочу, по перше, відчути ось це відчуття офлайн-освіти, бо вже котрий рік поспіль навчаємося в онлайні. Хочеться побачити живих людей та налагоджувати спілкування зі своїми однолітками, однокласниками. Із кожним заняттям у мене рівень підвищується та бали, які я отримую після проходження тестів на сайті «ЗНО Освіта» у мене вони покращуються із кожним разом.
РОСТИСЛАВ УЧЕНЬ 10 КЛАСУ
Вважаю, що, звичайно, було дуже цікаво. Із викладачем з ХНЕУ ім. С. Кузнеця ми розглянули найтиповіші помилки, які допускали абітурієнти під час складання НМТ з математики. Ми підвищили свій рівень і, сподіваємося, що надалі ми не будемо робити таких помилок.
Однак, окрім підготовки до тесту, зазначають учні, вагомою причиною прийти до метрошколи виступила нестача спілкування з однолітками. Оскільки навчання у старшачків переважно відбувається в онлайн-форматі перед екранами комп’ютерів, вони намагаються не впускати жодну можливість побачити один одного наживо.
ТИМОФІЙ УЧЕНЬ 11 КЛАСУ
Уже трохи скучив за звичайним навчанням, дуже не вистачає цього спілкування, бо зараз не виходить через деякі обставини, які ми всі знаємо. Мені дуже подобається.
КАЕТАНА УЧЕНИЦЯ 11 КЛАСУ
Я дуже сумую за офлайн-форматом, тому що це дуже круто ходити до школи в школу. Учитель сказав, що таке буде, плюс нам додатково кидають якісь посилання в нашу групу, це і директор, і завуч з наш школи, тому це дуже швидко і легко потрапити на якісь заходи сюди або на якусь підготовку до університету, закладів вищої освіти.
Допомагати старшачкам із підготовкою до НМТ взялися не лише шкільні вчителі, а й викладачі провідних харківських вишів. Як зазначають у Центрі освітніх технологій управління освіти адміністрації Салтівського району, ініціатива проводити додаткові заняття із закладами вищої освіти у метрошколі вже перетворилася на добру традицію.
ВАЛЕНТИНА КАЗАНЦЕВА МЕТОДИСТКА ЦЕНТРУ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ АДМІНІСТРАЦІЇ САЛТІВСЬКОГО РАЙОНУ ХМР
Були підписані меморандуми між управлінням освіти і закладами вищої освіти. Сьогодні з нами працює ХНЕУ ім. С. Кузнеця і ХНПУ ім. Г. Сковороди. Це дуже приємно, що вони погодилися і під час всіх канікул, коли проводяться в нас заняття, вони допомагають нашим учням оволодіти предметами навчальними з математики, української мови, історії України. І ми сподіваємося, що ці заняття будуть продовжуватися і надалі.
На порядку денному в школярів уроки з математики та української мови, а також вирішення типових завдань, що трапляються на НМТ.
ЕЛІНА ЖЕЛЕЗНЯКОВА ДОЦЕНТ КАФЕДРИ ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ ХНЕУ ІМ. С. КУЗНЕЦЯ
Допомагаємо школярам у підготовці до НМТ або проводимо якісь цікаві заходи для того, щоб залучити дітей до вивчення математики. Ми займаємося саме підготовкою до математики. Тому що зараз дуже складна ситуація і дітям дуже важко і морально важко, і те, що діти не можуть відвідувати школи. Тому наша задача – допомогти їм, бо потім ми з ними і працюємо. Бо це ж наші майбутні абітурієнти. Діти хороші, діти активні. Тобто діти зацікавлені – і це головне. Бо коли людина зацікавлена, вона шукає шляхи для того, щоб чомусь навчатися і здобути нові знання, і скласти НМТ та вступити до вишів, і далі отримувати майбутню спеціальність.
Як підкреслюють самі викладачі, війна та дистанційна освіта спричинили виникнення значних освітніх втрат серед підростаючого покоління. Тому наразі з’явилася необхідність надолужувати незасвоєні знання навіть під час канікул. Адже освітянам хочеться, щоб попри всі несприятливі умови у 2025 році Харків отримав якомога більше двохсотбальників.
Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.
ЄВГЕН НЕЛІН ПРОФЕСОР КАФЕДРИ МАТЕМАТИКИ ХНПУ ІМ. Г. СКОВОРОДИ, АВТОР ПІДРУЧНИКІВ З АЛГЕБРИ І ПОЧАТКІВ АНАЛІЗУ ТА ГЕОМЕТРІЇ
Ми, в першу чергу, зацікавлені в тому, щоб і наш виш щоб отримав гарно підготовлених абітурієнтів, і, відповідно, інші вузи. Тому для нас це звична форма роботи. Тим більше, в сучасних умовах прийти трошечки наживо поспілкуватися – це дуже приємно. Бо весь час спілкуватися тільки онлайн, воно трошки напружує. Якщо людина все життя працювала наживо з людьми і бачила очки тих же учнів і студентів і так далі. І ти бачиш, коли даєш матеріал, якусь реакцію, то на екрані цю реакцію побачити значно складніше. Тому, звичайно, хотілося б найшвидшої перемоги України і повернення до мирного життя і до звичайного традиційного нашого навчання.
У Центрі освітніх технологій управління освіти адміністрації Салтівського району підкреслюють, уже створений і подальший план роботи і з науковцями інших вишів, як от ХНУ ім. Каразіна та ХНАДУ. Адже такий формат отримання знань, наголошують як учні, так і освітяни, є зручним, ефективним, а головне – безпечним.
НАТАЛЯ НАДУЄВА УЧИТЕЛЬКА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ ХАРКІВСЬКОГО ЛІЦЕЮ №55
Сьогодні ми займаємося з дітьми у метрошколі. І діти, і ми відчули атмосферу навчання, задоволення від спілкування. Заняття проходили в теплій атмосфері і діти відчули цю атмосферу, відірвавшись від компʼютерів і насолоджуючись саме спілкуванням зі своїми однокласниками. Для нас це дуже важливо, бо ми відчуваємо себе тут в безпеці, ми не хвилюємося під час повітряних тривог, а батьки в цей час спокійно працюють заради перемоги.
ОСТАННІ НОВИНИ
- “Ми відчуваємо себе тут у безпеці”: Чому учні завітали до метрошколи під час осінніх канікул?
- єВідновлення в дії: як працює виїзна комісія
- До реконструкції будівлі Держпрому та захисту від обстрілів долучається ЮНЕСКО
- Безоплатне харчування та соціальна підтримка харків’ян: рішення виконкому
- Ремонти після “прильотів” та підготовка систем до зимового періоду: “Харківводоканал” – про роботу