«Ми відкриті для громадськості та інвесторів» – Ігор Терехов про відновлення Харкова

09.10.2023 18:49   -

Одинадцять громад Харківщини, в тому числі і саме місто, стали учасниками проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Відповідний меморандум був підписаний на форумі, що присвячений обговоренню відновлення міст України. Підтримку американського агентства отримують ті громади, що найбільше постраждали від дій російський загарбників. Відповідний захід відбувся за участі керівників області та органів місцевого самоврядування Харківщини, а також за участі віцепрем’єр-міністра з відновлення України Олександра Кубракова та посла США в Україні Бріджит Брінк. В рамках програми надається не тільки фінансова допомога, а і консультаційна. Головний акцент – на реформі децентралізації та зміцненні органів місцевого самоврядування, незважаючи на тяжкі часи війни.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Так, сьогодні йде війна і ми відстоюємо принципи демократії і демократичні інституції усього світу. І нам потрібно, щоб, незважаючи на цю жахливу війну реформа децентралізації продовжувалась – це головне. Бо реформа децентралізації дала нам важелі фінансові, важелі того, що ми відстояли, відстоюємо, і я впевнений, відстоїмо Україну і наші міста – це перше. Тому реформа децентралізації повинна продовжуватись, незважаючи на війну.

Децентралізація, говорить мер Харкова, допомагає містам самостійно співпрацювати з інвесторами та іншими організаціями. Так, наприклад, вже декілька місяців харківські спеціалісти разом і британським архітектором Норманом Фостером продовжують розробляти Генеральний план відбудови мегаполіса.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Чому Генеральний план розвитку міста для великих мегаполісів важливий? Бо я спілкувався і ми проводили Інвестиційний форум. До речі, це був перший інвестиційний форум, які проводили міста в Києві, в столиці. І я вдячний USAID за підтримку цього форуму, бо нас дуже підтримували в тому, як ми готували цей форум. Так от – банки будуть фінансувати, як і інвестори будуть фінансувати міста, коли вони будуть розуміти, що є чіткий план дій. Транспортна система, житлові будівлі, інфраструктура. Тому вони будуть це фінансувати під ці плани. І кожному місту потрібен такий план дій і Генеральні плани розвитку міста.

Така розробка і чітке розуміння перспектив та подальших дій, каже Ігор Терехов, важливі і для інвесторів, які зацікавленні вкласти кошти у відбудову міст України.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Буде і йде вже боротьба за інвесторів. І жодний інвестор не прийде в жодне місто, коли він не буде розуміти, що є чіткі правила, що нема ніяких корупційних ризиків, що їх інвестиції захищенні. І це повинна бути аксіома для усіх. Тому нам потрібно продовжувати антикорупційні заходи, нам потрібно продовжувати антикорупційні закони, для того, щоб інвестори були максимально захищені.

Більше того, наголошує Ігор Терехов, важливим моментом є також і відкритість влади для громадськості. Цьому муніципалітет приділяє особливу увагу.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Є запит, і ми це розуміємо, на широке обговорення усій дій влади, місцевої влади, з громадськістю. І ми мали такий досвід: на жаль, ми мали помилку в одному проєкті. Потім ми поспілкувались з громадськістю. І та влада сильна, яка признає свої помилки і йде далі. Суспільство бачить, що ми обговорюємо всі проєкти. Я впевнений, що нам потрібна енергія молоді. У нас є у Харкові Молодіжна рада з якою ми спілкуємо. І цей симбіоз досвіду і молоді – це про крок на шляху вперед. І для нас це дуже важливо, бо молодь дає таку енергію, імпульс розвитку міст, в тому числі міста Харкова.

ОСТАННІ НОВИНИ