“Ми вражені, як тут все організовано!” Харківську метрошколу відвідали представники ЮНІСЕФ (відео)

08.11.2023 11:46   -

Харківська метрошкола може стати прикладом для всіх країн світу, які потерпають від воєнної агресії, зауважив представник ЮНІСЕФ під час візиту делегації до Харкова та оглядин єдиної у світі школи у метро.

КРІСТІАН ШНАЙДЕР ДИРЕКТОР ПРЕДСТАВНИЦТВА ДИТЯЧОГО ФОНДУ ООН ЮНІСЕФ В НІМЕЧЧИНІ
Ми відвідали цю школу і Ми вражені підходом, як це все організовано. Школа в метро, але настільки вона цікава, і стільки позитива, і в учнів, і вчителів. Школа в метро надзвичайна. На мою думку, мати змогу продовжувати освіту, така ж сама необхідність, як мати доступ до води, до медичних послуг, тому такий приклад – мати доступ до освіти – українських дітей, звичайно, ж, це може бути прикладом для інших країн, які опинились в таких небезпечних умовах. Дійсно, з таким підходом, який організовано тут, то це дуже круто.

Представники ЮНІСЕФ на власні очі побачили, яка це гарна ідея. Гості з Німеччини пройшлись по всім класам, що на  станції “Перемога”, поспілкувались зі школярами та навіть заспівали разом, настільки їх захопив незламний український дух:

Чи подобається учням навчатись в метро, чим вони замотевовані, чи подобається вчителям такий формат роботи, що цікавого вивчають школярі? Такі звичайні питання цікавили гостей. Звісно ж, відповіді були однозначними: учням дуже подобається навчатись в метрошколі, А педагогам викладати тут. Щодо уроків, то в метрошколі діти вчаться за тією ж шкільною програмою, що і всі українські школярі.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

А от про те, що популярність метрошколи і бажання вчитись тут зростає з кожним днем, свідчить статистика. Якщо 1 вересня було 930 учнів, то сьогодні їх вже 1750. Збільшилась і кількість класів: з 60-ти у вересні, до 76-ти на теперішній час. З них 24 це перші класи, адже саме для першачків так важливе особисте спілкування з вчителем та здобування навичок поводження у колективі.

Гості, кажуть, отримали купу позитивних емоцій, спілкуючись з українськими дітьми. Говорять, ці діти – справжні герої, вони живуть в місті, охопленому війною, але в них багато сили і волі, щоб приходити на заняття, вчитись і радіти життю.

До речі, з ЮНІСЕФ Харків працює давно.

ОЛЬГА ДЕМЕНКО ДИРЕКТОР ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Ще в мирні часи вони допомагали нам обладнати нові дитячі садки, групи, облаштувати їх як слід. А зараз, під час російської агресії, вони виявились справжніми друзями, надійними помічниками. Але метрошкола це унікальна річ, дійсно, вони пересвідчились. І я думаю, що надалі вони будуть нам допомагати в облаштуванні не тільки нових метрокласів, але в майбутньому і в підготовці дошкільнят.

ОСТАННІ НОВИНИ