"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

На борьбу с опавшей листвой становись! В Харькове коммунальщики приступили к уборке парков и скверов

У сквері на бульварі Юр'єва незважаючи на негоду повним ходом йде робота. Тут прибирають опале листя комунальники. Розповідають, вже майже повністю оголилися каштани, а от тополі та берези скидати листя не квапляться. Тому роботи додається щодня. І її немало, бо парків та скверів у Першій столиці – стодвадцять. Лише тільки тут на бульварі Юр'єва сьогодні планується прибрати до сорока кубометрів мокрого листя.

Андрій Дронь заступник директора з виробництва СКП "Харківзеленбуд"

-Во всех парках города Харькова ведуться работы, во всех. Потому что каждый парк требует внимания, мы задействуем технику, потому что вы видите какая сейчас погода. В основном погрузчик, трактора – на вывоз, воздуходувки.

Збирати опале листя необхідно, кажуть комунальники з двох причин, перша – естетична, а друга – біологічна. Адже саме на листках збирається багато комах шкідників. Один з них – листовертка. Восьмиміліметрова гусениця живиться листям різних рослин, стягує їх павутиною в трубки, усередині яких і ховається. Яйця відкладаються купками. Гусениці вилуплюються у вересні і, не годуючись, йдуть на зимівлю під кору лози. Весною ж оживають і недає деревам розвиватися, поїдачи нові паростки.

Андрій Дронь заступник директора з виробництва СКП "Харківзеленбуд"

-Многие деревья заражённые и поэтому если мы оставим здесь листву, то эти возбудители болезней попадут на деревья и они начнут массово гибнуть если не будем вывозить. А утилизируем в компостные ямы или вывозим как мусор.

Частина опалого листя використають у якості компосту. Їм навесні будуть удобрювати рослини в міських теплицях. А ось спалювати листя харків'янам не рекомендують адже це небезпечно для здоров'я городян. Лист – це колосальний фільтр. Очищаючи повітря від забруднення, дерева накопичують у кроні токсичні речовини. Вони поглинають всі важкі метали. Тому при спалюванні шкідливі речовини, які дерева вбирали протягом сезону – переходять у повітря. При горінні виділяються токсичні речовини – діоксини, які дуже шкідливо впливають на організм людини. Тому за законом, на порушників чекає штраф близько 1800 гривень. Комунальники рекомендують збирати опале листя в спецбакі, які є чи не в кожному дворі міста. До того ж, щодня на прибирання в парках і скверах виходить більше двох сотень співробітників "Харківзеленбуда" і понад півсотні одиниць спецтехніки. Роботи, кажуть у профільному КП, триватимуть до першого снігу.