На Харківщині показали – як долають африканську чуму
На одному з сільських угідь Дергачівщини – карантин. На в’їзді до господарства установили дизбар’єр, на ураженій території люди працюють виключно у спец одязі. Тут нищать вірус, який вже встиг нажахати пів планети. Усе хворе на африканську чуму поголів’я худоби піддається розтину та спаленню.
Наталя Сіромаха кореспондент
-Африканська чума напрочуд швидко розповсюджується територією Російської Федерації – там вже зареєстровано 89 випадків зараження. В Україні та зокрема у Харкові – такого вірусу не виявлено, однак вчення на випадок його виникнення вже активно практикують.
Ці навчання – лише профілактичні операції, аби підготувати правоохоронців, вет-лікарів, голів районних адміністрацій та сільських рад до можливого зараження. Адже африканська чума свиней вже підкралася до Харківщини максимально близько. Останній спалах вірусу виявили лише у 70 кілометрах, на території Білгородської області. Тож на прикордонних пунктах між Росією та Україною – встановили надзвичайний режим.
Олександр Тертишник в.о. начальника Головного управління ветеринарної медицини в Харківській області
-Сегодня мы перешли на круглосуточное дежурство по обработке автотранспорта, которое поступает к нам из России. Помимо этого, осуществляется дополнительный осмотр вот того груза, который заходит, для того, чтобы полностью исключить поступление на территорию Харьковской области и Украины вцелом продуктов питания, которое может вызвать данное заболевание.
Чиновники кажуть, якщо вірусу все ж таки вдасться проникнути на територію Харківської області – настане справжній карантин. Тут повністю заборонять продаж свинного мяса, проведуть масову дератизацію. А дикі та свійські свині взагалі підлягатимуть тотальному знищенню. Однак, запевняють, всі збитки сільгоспникам будуть обов'язково відшкодовані.
Юрій Сапронов заступник голови Харківської облдержадміністрації
-Люди моментально будут получать компенсацию в рыночном эквиваленте живого веса свиньи, то, которое попадет в этот очаг. Все будет отправлено либо на переработку, либо на утилизацию.
Та все ж таки надія на те, що Україна збереже свої землі від африканської чуми – не згасає. На це кинуті всі сили держави, кажуть чиновники. Вони певні, не один рік вдавалося захистити країну від нещадного вірусу – вдасться і цьогоріч.
Наталя Сіромаха