Філіп Єфимович Касатонов – один з учасників Великої Вітчизняної Війни. Вісімнадцятирічним юнаком він потрапив на фронт. Від рідного селища Ліски Прохоровського, що поблизу Бєлгорода, до самої Праги – весь бойовий шлях перебував у складі 167 стрілкової девізії. Чимало військових завдань лягло на плечі юного солдата, та одне з них – він досі пам’ятає, мов це було вчора. А саме – форсування Дніпра, коли в котре німецькі війська завдали неочікуваного удару.
Філіп Касатонов ветеран Великої Вітчизняної війни
-Утром пустил самолеты и разбил мосты – нас хотел потопить. Танки пустили сперва, они проходили через нас, а мы их поджигали. Кого-то задавили, кто-то остался и мы, благодаря мужеству советских солдат, мы остались, он нас опрокинуть не смог.
Сьогодні Філіп Єфимович піднявся на святкову сцену Дергачівщини аби знову виконати почесне завдання . На честь своїх військових товаришів та всіх тих хто зборов гітлеровську навалу – він приймає символи естафети пам’яті: копію прапору перемоги та гільзу з землею братських могил. Вже далі військові атрибути помандрують у Харківський район, а згодом і в саму Першу Столицю. Так завершиться другий етап естафети пам'яті на Харківщині, та попереду ще один – останній.
Анатолій Хіневич голова Харківської обласної ради ветеранів
-И с девятого сентября начнется третий этап эстафеты "Слава освободителям Украины" по Харьковской области, поскольку она освобождалась, практически, в три этапа. Первый этап – с первого по десятое февраля. Второй этап – с шестого по двадцать третьего августа, заканчивая освобождением нашего родного города Харькова – города воинской славы. И третий этап – с девятого сентября по девятнадцатое, когда полностью Харьковская область была освобождена от немецко-фашистских захватчиков 1943 году.
Далі Всеукраїнську естафету «Слава Визволителям України» з усіма її атребутами харків’яни передаватимуть на Полтавщину і наступного року вона завершится урочистостями в Києві.
Наталія Сіромаха