На Харьковщине отправили в армию первых призывников срочной службы
Юні, ще не на службі, проте вже бійці. На плацу збірного пункту Харківського облвійськкомату вишукувались двісті сорок хлопців. Їх призвали на строкову військову службу. Поруч з ними колеги, проте досвідчені. Демонструють юнакам, якими вони стануть згодом. Тут і навички рукопашного бою, і тактичні прийоми.
Микола Бездверний теж серед призовників. До райвійськкомату з'явився одразу після виклику. Каже – служити не боїться, є інша тривога.
Микола Бездверний призовник Единственное, это я за родителей переживаю, так как мама, бабушка. Я им первое время не говорил, чтобы они не нервничали. Світлана Логачова мати призовника Я, как и все мамы, хотела бы, чтобы он был при мне. Я надеюсь, что все будет хорошо, что ему встретятся только достойные, честные и порядочные люди и побольше им всем там верных друзей.
Дмитру Середі ще важче покидати цивільне життя. Йде служити, а вдома залишає дружину та десятимісячного сина. Жалкує, що не побачить перші кроки малюка, однак розуміє свій чоловічий обов'язок.
Дмитро Середа призовник Каждый мужчина обязан защищать свою Родину, свою семью, и я тоже. Вот уйду на полтора годика, приду, а сын уже в садике будет.
Зарина Середа дружина призовника Это его долг, поэтому будем ждать.
Спочатку хлопці пройдуть курс молодого бійця, а потім потраплять безпосередньо до частин, розповідають командири. Всього під час цієї весняної кампанії служити відправлять тисячу чотириста чоловік. Харківська область друга в Україні після Дніпропетровської по плановому завданню.
Юрій Калгушкін головний військовий комісар Харківського облвійськкомату Особливістю цього призову є велике бажання призовників проходити службу у частинах Національної гвардії України. Ми сьогодні дивились яка підготовка, але бажаючі є проходити службу і в Збройних силах України. Порядка 30% після проходження строкової військової служби або після шести місяців проходження служби пишуть рапорти з проханням залишити на військовій службі за контрактом, тобто стають професійними військовими.
У зоні АТО, зазначив Юрій Калгушкін, строковики не служать. За тими, хто працював – залишається робоче місце та середня зарплата. Також кожен призовник на початку та після служби отримає грошову допомогу. Ті, хто має вищу освіту, служитимуть рік, хто без – півтора.