"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

На Харьковщине провели круглый стол на тему земельной реформы

Сільгосппідприємці та представники державного земельного агентства Харківщини. Вони зібралися, щоб обговорити зміни, які потрібно внести до земельного законодавства, аби сільське господарство розвивалося. Основну увагу, зазначають, в земельно-аграрній сфері треба приділити проблемі оформлення технічної документації на землю. Цей процес, кажуть учасники круглого столу, є закорумпованим та викликає найбільше труднощів в кожного фермера.

Володимир Татаренков голова асоціації фермерів Первомайського району

Есть предложение, создать, может быть, единое окно, какое? Допустим, я, как фермер, получаю решение администрации на разработку технической документации и сдаю ее в какую-то организацию и плачу деньги за разработку документации и согласование. Нам бы хотелось, получить готовую документацию с печатями, и подписями в конце в том же окне, через полгода или год, мы готовы заплатить деньги.

Не менш важливе питання для кожного фермера, який займається рослинництвом, – це родючість самої земельної ділянки. Для того, щоб сільсьгосподарські землі давали добрий врожай, одні аграрії пропонують на законодавчому рівні запровадити в Україні розвиток органічного землеробства, що сприятиме збереженню якості грунтів. Інші радять створити Фонд збереження якості грунту земель, куди б кожен аграрій міг вкладати кошти.

Іван Глянь голова правління Харківської обласної організації роботодавців у сфері АПК

В цей фонд, потім через 5-7 років, при підготуванні-виготовленні агрохімічного паспорта робиться аналіз грунту, якщо іде покращення, ми повинні цю людину дійсно заохотити і надати можливість і в подальшому працювати, і якісь надати преференції у вигляді дивидендів із цього Фонду. Якщо ж ти спрацював на ноль – то нехай не буде ніяких преміальних, нічого, а коли пдіприємство спрацювало в мінус і має негативні результати по збереженню в грунті фосфору, калію, гумусу – є мінуси, значить, повинно це господарство сплатити штраф у цей Фонд.

Земельна реформа в Україні була розпочата ще двадцять років тому. Протягом цього часу, кажуть в Держземагентстві області, в державі було ухвалено чимало законів, спрямованих на розвиток земельних відносин. Однак і досі вони залишаються не врегульовані. Зараз, твердять фахівці, країна вкотре узялася за реформування в цій сфері. Тож усі пропозиції змін, почуті від фермерів Харківщини, запевняють, будуть передані до Києва і враховані під час обговорення профільних законопроектів.