Цього року побудували двісті п'ятнадцять тисяч квадратних метрів житла. Однак будівельники не поспішають радіти. Бо це значно менше, ніж планувалося.
Михайло Рабинович директор Департаменту містобудування та архітектури Харківської облдержадміністрації
Уменьшения объёмов ввода жилья прежде всего связано с экономической ситуацией, и ситуацией, в которой мы сегодня с вами живём. Но есть ещё ряд причин.
А саме суттєво здорожчали будматеріали, кажуть забудовники і додають, цей процес обласні керівники не контролюють.
Олександр Харченко голова Ради Асоціації «Регіональне будівництво»
Только за 2 года металл стал дороже процентов на 40. В январе было удорожание на кирпиче, хотя газ январь-февраль-март – достаточно большая доля стоимости энергоресурсов, был дешевле на 100 долларов, по 200 долларов, чем предыдущий период декабря месяца. Я понимаю, что вопрос сложный, и как их отрегулировать. А отрегулировать элементарно. У нас есть предприятия областного подчинения.
Саме місцеві підприємства є основними постачальниками будматеріалів для харківських забудовників. Чому вони необгрунтовано підніймають вартість на цеглу, пісок, арматуру – ніхто не перевіряє вже багато років. Щоб вижити, будівельникам доводиться підвищувати ціни на квадратні метри. І це при тому, що зараз бажаючих їх придбати стає і так все менше. Ситуацію могло б змінити поновлення держфінансування програм доступного житла та молодіжного кредитування, впевнені фахівці.
Олександр Харченко голова Ради Асоціації «Регіональне будівництво»
Стоит каким-то образом возвращаться к этим программам. Абсолютно не понятно, почему они не существуют. Это социальные программы, программы загрузки строителей.
Тож будівельники готують звернення до Кабміну, аби там вплинули на ситуацію та знайшли фінансування для поновлення програм. Так, впевнені фахівці, вдасться і збільшити темпи будівництва житла, і надати змогу більшій кількості мешканців Харківщини стати власниками квартир у новобудовах.