"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

На Харьковщине строят новые объекты для зеленого туризма

Володимир Косенко керівник проекту будівництва в с. Ордівка

В одном будет кузня, в другом глечарня, в третьем, короче, везде народные промыслы.

Це Володимир Косенко. Чоловік керує будівництвом екологічного автентичного українського хутору в селі Ордівка, що в Нововодолазькому районі. У ньому планує облаштувати вулицю майстрів, басейн, альтанки, будинки в етнічному стилі для проживання туристів. Всі будівлі зводитимуть за старовинними українськими технологіями будівництва.

Сергій Акімов будівельник

Сейчас строим первый дом, он у нас получается трамбованный. Собираемся делать еще из самана – это кирпичи глиняные.

Володимир Косенко керівник проекту будівництва в с. Ордівка

Хотим все, что тут делалось, – ставни, окна, мебель, делалось тоже тут местными людьми, с местных материалов. Это социальная составляющая проекта – создать рабочие места.

Хутір буде повністю автономним та енергонезалежним. Туристів зможе приймати цілий рік.

Володимир Косенко керівник проекту будівництва в с. Ордівка

Хутор под ноль. Т.е он не будет ничего потреблять и ничего не будет требовать. Т.е. тут солнечные батареи, септики, автономное тепло, солнечные коллекторы.

Місцеві владники проект "Ордівський хутір" підтримують. Вважають, він допоможе не тільки розширити туристичну географію Харківщини, а й прекрасно доповнить об"єкти зеленого туризму в регіоні.

Анна Третяк голова Ордівської сільської ради

Кізочок тут запустити – по типу маленького зоопарку. Для молоді зробити якісь екстримальні умови – на мотузках вони будуть рухатись \скл\ І планували ж прибуток якийсь у бюджет. Обов"язково. Це ж наша буде фішка ордівська!

А це хутір "Вороняча слобідка" у селі Мелеховське. Перлина зеленого туризму Харківщини. Слобідка розрахована на людей, які полюбляють усамітнений відпочинок наодинці з природою. Таких туристів вистачає і серез місцевих, і серед гостей з-за кордону. Тому відпочинок на хуторі, підкреслюють в обладміністрації, користується чималим попитом.

Олег Яцина директор Департаменту культури і туризму ХОДА

Є різні потреби у туристів, які приїзждають – комусь хочеться більше комфорту, наближеного до міського, а комусь навпаки хочеться мінімального комфорту з можливістю порубати дрова. Попит є. Попит поступово зростає.

Поруч з будиновками для відвідувачів у "Воронячій слобідці" красується Параскеївська фортеця, а також заказник "Чаплі", в якому окрім однойменних птахів мешкають ще й лелеки. У найближчому майбутньому тут планують вирощувати ще й екологічно чисті продукти. Все це показуватимуть і розказуватимуть туристам.

Віктор Ворона керівник проекту "Вороняча слобідка"

Вот экологическое земледелие – как оно делается, что это такое. Вот экологические животные. Как они кормятся, чем они кормятся, чем это отличается. Потому что общие представления очень слабые у людей об этом. О природе. Вообще очень многие приезжают – о курица! О баранчик! Как оно бегает? Те, которые в харьковские, несколько поколений прожили, дети ничего не видели. Они там жабку эту хватают, целуют. Мамы в шоке, падают в обморок, а детям это в радость!

Всього ж в області поки що близько 20 подібних "Ордівці" та "Воронячій Слобідці", вже зведених, садиб. І їх вже зараз можуть відвідувати туристи.