На педагогические специальности идут учиться абитуриенты с самыми низкими баллами
Право та мовознавство, інформаційні технології, туризм, готельно-ресторанна справа та психологія. Саме ці спеціальності серед українських абітурієнтів за підсумками вступної кампанії – 2017 виявились найпопулярнішими. А от обирати педагогічні спеціальності випускники шкіл, вже котрий рік поспіль, не квапляться – йдуть на них, зазвичай, від безнадії. Про це в ефірі Громадського телебачення заявила Міністр освіти та науки.
Лілія Гриневич міністр освіти та науки України
Черговий доказ проблеми соціального статусу вчителя, що в нас абсолютно низькі порогові бали при вступі на педагогічні спеціальності. Якщо на інженерію найвищий прохідний бал – сто вісімдесят чотири, а найнижчий сто шістдесят два, на економіку – сто сімдесят дев'ять, найнижчий – сто шістдесят, то на вчителя математики – сто сорок шість, а найнижчий – сто. Сто, кома, один.
Через низький рівень знань майбутніх педагогів, розповіла Лілія Гриневич, у найближчі роки в українській системі освіти може утворитись замкнене коло: ті, хто погано навчався, так само погано навчатимуть. А все через те, що вчителювання насьогодні – одна з найзькооплауваніших професій в Україні. І ті, хто має пристойний рівень знань працювати за дві тисячі гривень на місяць не збираються. Єдиний вихід, каже Лілія Гриневич – піднімати заробітні плати.
Лілія Гриневич міністр освіти та науки України
Я вважаю, що питання статусу вчителя треба переглядати, і вже починаючи з бюджету сімнадцятого року, незважаючи на те, що в нас складний фінансово-економічний стан. Тому, що ми вихолощуємо професію вчителя від доступу талановитих людей в професію.
Втім, на вмотивування талановитої молоді в державі просто-напросто немає коштів. Зараз дефіцит держбюджету перевищує тридцять п'ять мільярдів гривень, тож грошей ледве вистачає на існуючі заробітні плати та соціальні виплати.