"Інфосіті" – інформаційно-аналітичний портал

На протяжении всего ноября на Харьковщине будут искать военнослужащих, которые самовольно оставили части

З першого по тридцяте листопада працівники військової служби правопорядку працюватимуть у посиленому режимі. По всій країні проходитиме розшук військових, які самовільно покинули частини. Заходи проводитимуть спільно з іншими правоохоронними структурами. Причина – велика кількість порушників. З початку року по всій країні самовільно покинули частини більше п'яти з половиною тисяч чоловік. Половину вдалось знайти, проте більше двох тисяч й досі у розшуку. По Харківській області цьогоріч знайшли близько тисячі військових. Але у цю цифру входять й ті, які покидали службу, починаючи ще з дві тисячі чотирнадцятого року.  
 
Мар'ян Споденко начальник відділу розшуку військової служби правопорядку
 
Це ті, що залишились по Харківській області, тому що у нас проходять і розгрузки ешелонів. Самі розумієте, прифронтова зона, і дуже багато військових частин: і Башкіровка, і Лозова. Все входить в нашу зону, Харківську область.
 
Юрій Калгушкін військовий комісар Харківського обласного військового комісаріату 
 
Також здійснюється робота по роз'ясненню щодо повернення зазначеної категорії військовослужбовців до військових частин, які вони самовільно залишили. Так протягом 2017 року представники районних військових комісаріатів в Харківській області було розшукано 70 військовослужбовців, надана інформація до війської служби правопорядку, деякі військовослужбовці доставлені до військових частин.
 
Такі дії військовослужбовці вчиняють через особисту недисциплінованість, часто пиячать та пропадають зі служби, розповідають військові командири. Є випадки, коли не хочуть отримувати меддопомогу у військових госпіталях і йдуть до інших закладів. За всі ці порушення передбачена відповідальність. Щоправда, випадки розглядають індивідуально, іноді віськовим вдається уникнути покарання.
 
Мар'ян Споденко начальник відділу розшуку військової служби правопорядку
 
Якщо до десяти днів для військовослужбовця за контрактом, це адміністративне правопорушення і, як правило, зараз в особливий період від семи до десяти днів гауптвахти чи накладення адміністративного штрафу на військовослужбовця. У разі більше десяти днів – це вже є кримінальне правопорушення,  обмеження волі на певний срок. На даний час штраф був від 1190 гривень до 3665 гривень.