Загалом мова йде про перехід з паперового документообігу на електронний. І це зможуть відчути на собі не лише підприємці, чиновники, а й звичайні українці. І вже у 2018-му році, а саме тоді запрацює новий закон, люди отримають перевагу.
Олег Михайлов адвокат
В том, что бюрократия, теоретически, должна потерять преимущество - у кого бумага, у кого подпись, тот и молодец. Электронный документ должен лучше быть виден, потому что он должен быть постоянно в открытом доступе, если он не имеет никаких грифов. Он должен упростить жизнь человеку тем, что он не должен никуда ходить, ничего доказывать и никуда не носить бумаги, с какими-то печатями, с супер-справками и тд.
Та попри реформи документообігу, яка націлена на полегшення та доступність, є в новому законі і прогалини, зазначає Олег Михайлов. Адже є неоднозначі трактування. Як приклад, в законі не прописано, що є центральним органом, який буде контролювати та створювати належні умови для ведення реєстрів і надавати послуги, пов'язані з електронним підписом, печаткою, а також з електронними базами даних. Та все ж, правозахисник висловлює сподівання, що протягом року, цей орган буде створений і готовий для безперебійної роботи і вже тоді можна буде не лише користуватися електронними документами, а й бачити кому не вигідні такі нововведення.
Олег Михайлов адвокат
Те, кто хотят упростить систему государственной власти, они, однозначно, будут рады такому закону. Те, кто будет пытаться с помощью своей должности заработать неправомерную выгоду, они будут стараться эту систему, как можно дольше не запустить.
Ще один етап нововведення – це психологічний перехід більшості населення від паперових документів до електронних. Та вже зараз люди до цього поступово звикають, наприклад, документ права власності на житло, або розкіш вноситься до електронних державних реєстрів.